Wpis z mikrobloga

Czy głupotą jest wchodzenie w kredyt po same kule czyli 430k przy zarobkach 5k i ratą miesięczną 2351 zł. Wtedy było by wymarzone mieszkanko w powiedzmy w wymarzonej lokalizacji. Ale do momentu jakieś podwyżki, sensowej podwyżki to jest ostre balansowanie, żeby jakieś niespodziewane koszty nie wyskoczyły i życie jak robak bez jakichkolwiek przyjemności. Chyba wybór padnie jednak na starą płytę XD
#kredyt2procent #nieruchomosci #kredythipoteczny
  • 116
@lentilek jeszcze zastanów się jak będzie wyglądał twój rozwój zawodowy i wzrost zarobków, czy masz możliwość dorobienia w okresie, w którym potrzebujesz więcej hajsu i czy twoja rodzina w najgorszym razie wspomoże cię finansowo. Zakładam, że te 5k zamieni się w 15k za kilka lat, przejdziesz na B2B i będziesz mógł sobie nagrać fuchę na boku w razie czego, a rodzina ma jakieś nieruchomości poza mieszkalnymi + każdy ma poduszkę finansową.
@lentilek: Musisz odpowiedzieć sobie sam.

Ja wziąłem mniejszy i mniejsze mieszkanie w gorszym standardzie. Po 1,5 roku już wiem, że to mieszkanie jest za małe dla 2 osób a co dopiero dla komfortowego życia rodziny.

Będę musiał szukać większego, a ceny już poszły do góry plus coraz gorzej z dobrą lokalizacją. Wiek też odgrywa dużą rolę.

Inaczej się pracuje na 2 etaty by spłacić miniratkę jak masz 28 lat a inaczej
@lentilek: jakbym miał możliwość ładowałbym sie po kule i jeszcze kolege wołał żeby nogą popychał.
prawdopodobnie nikt już takiej kiełbasy wyborczej nie rzuci, st00pki jak spadną w przyszłości to profit, spłacisz to w #!$%@? szybciej, a jak coś sie zacznie masowo #!$%@?ć to sie albo refinansujesz elegancko albo rząd dopomoże.
Czy głupotą jest wchodzenie w kredyt po same kule czyli 430k przy zarobkach 5k i ratą miesięczną 2351 zł. Wtedy było by wymarzone mieszkanko w powiedzmy w wymarzonej lokalizacji. Ale do momentu jakieś podwyżki, sensowej podwyżki to jest ostre balansowanie, żeby jakieś niespodziewane koszty nie wyskoczyły i życie jak robak bez jakichkolwiek przyjemności. Chyba wybór padnie jednak na starą płytę XD


@lentilek: bierz kredyt pod korek
mam nadzieje, ze bk2
to
byłeś w banku czy korzystałeś może z jakichś kalkulatorów że wyszła Ci taka zdolność przy takich zarobkach?


@cagedindreams: jest to dość istotne pytanie, bo mirki się tutaj produkują, a zaraz wyjdzie, że OP nawet w banku nie był, a jak tam wreszcie pójdzie, to się okaże, że kredyt na 430 klocków to może i dostanie, ale w forinatch.