Wpis z mikrobloga

Czy głupotą jest wchodzenie w kredyt po same kule czyli 430k przy zarobkach 5k i ratą miesięczną 2351 zł. Wtedy było by wymarzone mieszkanko w powiedzmy w wymarzonej lokalizacji. Ale do momentu jakieś podwyżki, sensowej podwyżki to jest ostre balansowanie, żeby jakieś niespodziewane koszty nie wyskoczyły i życie jak robak bez jakichkolwiek przyjemności. Chyba wybór padnie jednak na starą płytę XD
#kredyt2procent #nieruchomosci #kredythipoteczny
  • 116
  • 1
@struspedziwiart: Wiem, Wiem, na pewno bym unikał osiedli, bloków gdzie stoją do siebie równolegle, często to jest spotykane w tych do 4 piętra. Mega dla mnie przygnębiający widok z okien to jest dla mnie. Drugą fajną opcją jest dla mnie mieszkanie w wieżowcu na ostatnich piętrach, bo bardzo lubię takie widoki. Jak mieszkałem za dzieciaka bardzo to mi się podobało, w sumie jak kiedyś wynajmowałem to też na ostatnim piętrze i
  • 0
@struspedziwiart: No jest jeszcze opcja zakupu nowego, ale w gorszej lokalizacji, gdzie niestety będę wtedy zmuszony korzystać z auta chcąc cokolwiek załatwić, bo dojazd komunikacją to by zajął co najmniej 30/40 minut.
@lentilek: Słyszałeś żeby ktoś narzekał że kupił za duże mieszkanie? Ja nie. Zawsze każdy narzeka, że kupił za małe. Jaki to jest sens brać mieszkanie co już za 5 lat będzie za małe?
@lentilek w zasadzie nie wniosę nic do dyskusji, lecz ceny nieruchomości w pl są bardzo odrealnione. Mieszkając w Bxl płaciłem 530€ (wliczone ogrzewanie i ciepła woda) za jednopokojowe mieszkanie w dzielnicy europejskiej. W tamtym roku wziąłem kredyt na 85k€ na zakup ponad 2x większego mieszkania + miejsce postojowe. Rata kredytu 535€. Koło chüja latają mi jakieś niespodziewane wydatki bo z miesiąca na miesiąc jestem w stanie odłożyć cześć wypłaty. Jeszcze przed korona
@lentilek: Ziomek zastanów się dobrze. Jeśli wpakujesz się po same kule to przez kilka lat będziesz głównie #!$%@?ł nadgodziny żeby to spłacić. W razie nieprzewidzianych wydatków nie masz żadnych oszczędności. Jesteś sam czy w związku? Planujesz jakieś dzieci?
@TrisssMerigold: ja na waszym miejscu też bałbym się większej niż 2k na zmiennym ale tu ma opcję stałej, więc nie jest w stanie go zaskoczyć rata. Patrząc na to co się dzieje, za dwa lata najniższą krajową będzie 5k, pracy nie będzie brakowało bo brakuje to rak i będzie brakowało więcej. Za dwa lata to programu już nie będzie a nieruch będzie wart 600
@lukiboss: no ja 42 kupiłem jako singiel i śmiali się ze mnie że w górce :p drugie ponoć też w górce kupiłem. Na obu zarobiłem odpowiednio: 80-90k i 150k obecne też kupiłem ponoć po zawyżonej cenie ;). Znajomi, którzy zaryzykowali w 2010-2015 i postawili dom teraz się śmieją, bo kredyt spłacony a wartość X2.5