Wpis z mikrobloga

#!$%@?, depresja mnie już dopada, Mirasy poradźcie pls #redukcja
3 miesiące minęły, a ja schudłem może z 1kg max. Zacząłem od 81kg+ (176cm) z 3300kcal na masie, które się okazało za dużo, bo się ulałem xd. Więc zbiłem na 2700 i po 3 tyg+ zacząłem obniżać tak po 100kcal co 2-3 tyg. Skończyłem na 2000-2100 i dosłownie nic się nie ruszyło od tamtej pory przez cały miesiąc. 3 treningi siłowe + ścianka, praca dupogodzinowa. Od 2 tyg dorzuciłem interwały 2-3 razy + nabijanie 5-6k kroków i jakiś tam NEAT. Myślę, że śmiało spalanie o 20-30% zwiększyłem dzięki temu i dalej ani 0,5kg nie schudłem. Nawet zrobiłem "refeeda" na 2500kcal na tydzień i kompletnie nic to nie zmieniło.

Zrobiłem badania i co warto wspomnieć:
- TSH w normie, ale dolny pułap (1,18 µIU/ml), FT3(3,79 ) i FT4(12,45) są ok
- Insulina - w normie (5,30 µIU/ml)
- Glukoza - w normie (86 mg/dl)
- Kortyzol - #!$%@?, górny pułap (185,30 ng/ml) - pewnie przez redukcje
- Kreatynina - #!$%@? górny pułap (1,13 mg/dl) - pewnie przez białko, jem 2g/kg
- Teściu - 680 ng/dl
- I tu ciekawostka D3 - 38,80 ng/ml - dolny pułap?! (norma 30-80) Biorę suple 8k jednostek + to co w kompleksie jest codziennie, przyjmowane z tłuszczami. Widocznie #!$%@? warte są te suple.

Mimo #!$%@? kortyzolu od miesiąca jedząc te 2k kcal czuje się świetnie, energii mam mnóstwo, głodu nie czuję, ciężar przy niektórych ćwiczeniach nawet dokładam (!).
Więc o #!$%@? tu chodzi, bo badania raczej są w normie? Stawiam, że jednak za szybko obcinałem kalorie i mi mocno zwolnił metabolizm.
Co mam zrobić w takim przypadku, zwiększyć sobie do 2400-2500 i czekać na efekt kilka tygodni?
Nie mam już siły i cierpliwości, jak robiłem 2 lata temu redukcje to normalnie z 75kg+ zszedłem do 68 i nie miałem takich problemów jak teraz.
Dla mnie to przeczy prawom fizyki, żebym jadł 2k kcal i nawet 2-3kg nie schudł, #!$%@?ąc tyle treningów i jeszcze interwały w DNT, odżywiając się relatywnie zdrowo, sen mieć nienajgorszy itd.

#mikrokoksy #dieta #redukcja
  • 24
  • Odpowiedz
  • 0
@teryuu: Dorosły chłop ma ok 2k kkcal zapotrzebowanai, a ja z 3 FBW + ścianka + 2 razy interwały i 5-6k kroków dziennie w tygodniu mam zapotrzebowanie mniejsze niż 2k? #!$%@? prawda
  • Odpowiedz
@Piks0n: jak jeden półgodzinny wyczerpujący cardio na 170 tętna u mnie to ledwo 400 kcal i to dopiero po paru miesiącach, bo wcześniej wynik był dużo gorszy. Więc te cardio to ja robię, żeby sobie móc raz na jakiś czas cziperki zjeść i popić piwkiem (czego i tak nie robię).
W pozostałe dni to jestem głodny przez 80% dnia (pierwszy tydzień diety to mega ból głowy) a i tak lecę ledwie
  • Odpowiedz
@Piks0n: no to albo przeszacowujesz spalane kalorie, albo niedoszacowujesz to ile kcal zjadasz ¯\(ツ)/¯
No jest jeszcze trzecia opcja - złamałeś prawa fizyki
  • Odpowiedz
  • 0
@teryuu: Spalonych kcal nie szacuje, a przyjmowanych staram się pilnować mocno, ważę wszystko i nie podjadam.

Ja już nie wiem czy sens jest dalej obcinać te kalorie
  • Odpowiedz
3 FBW + ścianka + 2 razy interwały i 5-6k kroków dziennie


@Piks0n: poza tym zarówno trening siłowy, jak i wspinaczka spalają stosunkowo niewiele kalorii. 6k krokow to tez w sumie tyle co nic. Interwałów też zapewne nie cisniesz dłużej niż kilkanaście minut za jednym razem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@Piks0n hahaha koleś waży 80kg ma 176cm rusza się cały #!$%@? i myśli że Na 2k będzie mu lecieć z kilo na tydzień XD weź obetnij 150 i zobacz czy spada czy nie jak nie to dalej obcinaj albo dodaj aktywności bo 6k kroków to chyba tylko po bułki do sklepu chodzisz
  • Odpowiedz
@Piks0n: ja przy 174 waze teraz 68, zszedłem z 76 w 3.5 miesiąc przy czym jem po 1.5-1.7k kcal i staram się robić po 10k kroków + czasem jakies treningi ale i zdarzały się weekendy alko+ cheatmeal. Przy poprzedniej „redukcji” jak jadlem 2k kcal i ćwiczyłem co 2 dzień to zrzuciłem finalnie z 2-3kg ale szło to bardzo mozolnie- na początku schodziło głównie z obwodów. Polecam mniej żreć, jest motywacja jak
  • Odpowiedz