Wpis z mikrobloga

#!$%@?, depresja mnie już dopada, Mirasy poradźcie pls #redukcja
3 miesiące minęły, a ja schudłem może z 1kg max. Zacząłem od 81kg+ (176cm) z 3300kcal na masie, które się okazało za dużo, bo się ulałem xd. Więc zbiłem na 2700 i po 3 tyg+ zacząłem obniżać tak po 100kcal co 2-3 tyg. Skończyłem na 2000-2100 i dosłownie nic się nie ruszyło od tamtej pory przez cały miesiąc. 3 treningi siłowe + ścianka, praca dupogodzinowa. Od 2 tyg dorzuciłem interwały 2-3 razy + nabijanie 5-6k kroków i jakiś tam NEAT. Myślę, że śmiało spalanie o 20-30% zwiększyłem dzięki temu i dalej ani 0,5kg nie schudłem. Nawet zrobiłem "refeeda" na 2500kcal na tydzień i kompletnie nic to nie zmieniło.

Zrobiłem badania i co warto wspomnieć:
- TSH w normie, ale dolny pułap (1,18 µIU/ml), FT3(3,79 ) i FT4(12,45) są ok
- Insulina - w normie (5,30 µIU/ml)
- Glukoza - w normie (86 mg/dl)
- Kortyzol - #!$%@?, górny pułap (185,30 ng/ml) - pewnie przez redukcje
- Kreatynina - #!$%@? górny pułap (1,13 mg/dl) - pewnie przez białko, jem 2g/kg
- Teściu - 680 ng/dl
- I tu ciekawostka D3 - 38,80 ng/ml - dolny pułap?! (norma 30-80) Biorę suple 8k jednostek + to co w kompleksie jest codziennie, przyjmowane z tłuszczami. Widocznie #!$%@? warte są te suple.

Mimo #!$%@? kortyzolu od miesiąca jedząc te 2k kcal czuje się świetnie, energii mam mnóstwo, głodu nie czuję, ciężar przy niektórych ćwiczeniach nawet dokładam (!).
Więc o #!$%@? tu chodzi, bo badania raczej są w normie? Stawiam, że jednak za szybko obcinałem kalorie i mi mocno zwolnił metabolizm.
Co mam zrobić w takim przypadku, zwiększyć sobie do 2400-2500 i czekać na efekt kilka tygodni?
Nie mam już siły i cierpliwości, jak robiłem 2 lata temu redukcje to normalnie z 75kg+ zszedłem do 68 i nie miałem takich problemów jak teraz.
Dla mnie to przeczy prawom fizyki, żebym jadł 2k kcal i nawet 2-3kg nie schudł, #!$%@?ąc tyle treningów i jeszcze interwały w DNT, odżywiając się relatywnie zdrowo, sen mieć nienajgorszy itd.

#mikrokoksy #dieta #redukcja
  • 24
Dorosły chłop ma ok 2k kkcal zapotrzebowanai, a ja z 3 FBW + ścianka + 2 razy interwały i 5-6k kroków dziennie w tygodniu mam zapotrzebowanie mniejsze niż 2k? #!$%@? prawda


@Piks0n:
A czemu nie? Czy któryś z tych treningów zwiększa ci długoterminowo tętno do chociaż 140/150 bpm?

Pracę mam siedzącą 8-12h na tyłku. Żeby zrzucać 0.7kg tygodniowo robiłem i spacery i biegałem po 4h tygodniowo w tempie 9-10 km/h.

Jedzenie
@Piks0n: popatrz np na głodujące murzynki czy więźniów w auschwitz. W pewnym momencie organizm stara się magazynować tylko tłuszcz. No i same treningi nie są tak intensywne mimo, ze pozornie czujesz się dobrze.
Tez się czułem dopóki 3 razy z rzędu nie zemdlałem z powodu zaburzonej gospodarki elektrolitowej
@Piks0n: Ile g białka dziennie Ci wychodzi i czy codziennie je trzymasz? Mięso/nabiał/ewentualnie odżywka białkowa - celuj w 170g dziennie reszte sobie rozdysponuj na te 2k kcal. Nie tnij już poniżej 2k, ale trzymaj żeby to była górna granica. Dokładnie sprawdź czy przypadkiem nie przeszacowujesz kcal przy liczeniu, apki mają często błędnie podane wartości, najlepiej rób to sam i sprawdzaj każdy produkt na internecie oddzielnie, ludzie czasami wpisują głupoty. No i