Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #kredythipoteczny dziś rozmawiałem z gościem co dowoził mi żwir na budowę, inny - z hurtowni - cement. Oboje twierdzą, że na rynku jest #!$%@?, że się tak bez pardonu wyrażę. Dużo gorzej. A ceny w samej hurtowni ostro w dół względem ub. Roku. Twierdzą, że to była czysta spekulacja. W ub. Roku sąsiednia gmina udzieliła 150 pozwoleń na budowę, w tym roku do lipca … 9 .

Ciekawe czy bk coś poprawi, i o ile? Bo do 150 to za Chiny Ludowe nie dobijemy już.
  • 19
@perfumowyswir: noo to miód na moje uszy jako inwestora, bo mogę mocniej cisnąć o lepsze ceny. Paleta cementu - 1400kg, 900zł z transportem na budowę. Nie wiem czy drogo czy tanio, bo nie śledziłem. Cenent to raczej marginalny koszt. Idzie tylko pod ogrodzenie i bloczki fundamentowe.
@PanieAreczku: niektórzy wyznają zasadę że pieniądz ma coraz mniejszą wartość, zatem co z rzeczami które leżą na magazynach i nikt ich nie kupuję czy wartość tych rzeczy rośnie czy spada ? Albo działek po 400 tyś w #!$%@? na ślasku.
@perfumowyswir: 10k zainteresowanych, ale tu zainteresowanie nic nie zmienia bo poza zdolnością kredytową jest masa obostrzeń

Patrząc jaki był na to hype i wyczekiwany popyt, jak te 10k się przerodzi choćby w 5k kredytów to będzie dobrze, a teraz dzień w dzień odsetek zainteresowanych będzie raczej spadać bo pierwszy dzień to zawsze pierwszy dzień
@perfumowyswir: uważam że będzie tanieć, ale samemu sobie spokojnie obserwuję sytuację i działam. Pieniądze płyną zwykle z rąk niecierpliwych, w ręce cierpliwe. Na chwilę obecną jest luz i dobry moment na budowę domu. Nie idealny, ale w miarę dobry. Zdecydowanie lepszy niż ostatnie dwa lata. A jakby kogos interesowalo żwir suchy 4mm standard kosztuje 490zł za wywrotkę 17t. #budowadomu taki grubszy jak na posadzki idzie.
@PanieAreczku: ceny przez ten program urosły znacznie, nie podam wartości procentowej, ale ostatnie 2-3 miesiące to ruchy po kilkadziesiąt tysięcy w górę na każdym mieszkaniu do okolic 700k w mojej okolicy także zostaw te swoje gadanie dla mickówpl i innych głupich
@kaczafi8: xD ale gościu, ja piszę jak jest realnie z perspektywy kogoś kto buduje dom. Nie bujam w obłokach i nie jestem trollem. Wisi mi to o co tam się żrecie na tagu. Traktuję to jak safari, żeby sobie pooglądać i się pośmiać z teoretyków-gawędziarzy. Taka rozrywka. Może niskich lotów, ale wciąż wyżej niż jakiś fame mma czy pato streamy. Moim zdaniem będzie leciało z prostej przyczyny. Jestem raczej łebskim gościem.
@maryjuszpitagoras z drugiej strony ludzie kupują coraz większe gówno po coraz wyższej cenie. To nie może trwać wiecznie.
W którymś momencie nastąpi przesilenie. Prędzej później niż wcześniej, ale nastąpi na pewno.
@pawmik: pewnie to zależy gdzie. U mnie stoją. Tylko okazje znikaja. Z reszta ogloszrn mozna sie zaprzyjaznic. Wiszą dosłownie od lat. Lokalizacja i prognozy demograficzne dla danego regionu.