Wpis z mikrobloga

#programowanie #pracawit #programista15k

Wiadomo, że eldorado w IT nie będzie wiecznie trwało. W co inwestujecie zarobione pieniądze? Myślałem o czymś prostym na co zawsze będzie potrzeba i nie istnieje ryzyko zastąpienia przez AI, jakiś barbershop, pub z piwem kraftowym. Ktos powie, że to bez sensu, że duża konkurencja. Duża konkurencja to jest wśród ludzi co nie wiedzą co ze sobą zrobić po bootcampach.
  • 21
ja np. kupiłem dwa garaże i jedno miejsce postojowe na różnych osiedlach. Wynajmuje już ~2/3 lata ;) Oprócz tego wiadomo - głównie złoto oraz trochę bitcoina przed 2024 warto mieć ;)
Trzeba robić wszystko w tym kraju aby nie kisić kapusty na koncie/w skarpecie. Nawet jak masz być na 0 to i tak lepiej niż ma Ci 20/30% inflacja zjeść.
@silentoo: Jak kupiłeś samo miejsce parkingowe/garaż bez kupna mieszkania? Pierwszy raz się spotykam z tym, żeby miejsce parkingowe/garaż nie było przypisane do mieszkania na osiedlu.
@markaron: tak tylko, że takich ogłoszeń nigdzie nie znajdziesz. Z garażami nie ma problemów(bo tutaj nie musisz szukać nowego a profit jest podobny), ciężej z miejscami w nowych budynkach deweloperskich. Ja dopiero jedno takie złapałem. Tip ode mnie: po prostu spamuj wszystkich deweloperów emailami, że jesteś zainteresowany, że możesz np. 10% więcej zapłacić za to miejsce i tyle ;) na kilkadziesiąt takich emaili na bank ktoś się znajdzie.
@markaron: dodam jeszcze, że to nie jest żadna reguła aby miejsce było przypisane do mieszkania. Na osiedlu, w którym mieszkam deweloper rozwiązał to tak, że jedno mieszkanie = jedno miejsce jeśli chcesz. Jeśli nie to idzie do dalszego obiegu i samo miejsce jest wydzielone jako osobna własność, ma osobną księgę. Teraz jeśli takich miejsc wolnych jest więcej to deweloper daje info, że ktoś kto już ma miejsce może kupić drugie a
@Miesho: wiesz gdzie mam te wszystkie rodzinki? Co ja jestem jakiś zbawca świata? Jak nie ja to deweloper sam sobie będzie wynajmował te miejsca prędzej czy później. Nie wielki inwestor tylko według mnie to żadna ujma jak potrafie zadbać o swój portfel a nie liczyć na socjal.
@silentoo: Ludzie w ciągu życia kształtują jakiegoś rodzaju osobowość (możliwe, że w jakimś stopniu mają też na to wpływ geny, nie znam się). Ja czasami przejmuje się innymi ludźmi i absolutnie nie każe Ci tego robić. Pewnie można sobie jakoś zracjonalizować wiele czynności wykonywanych przez nas w życiu. O ile przemawia do mnie "mam to w dupie" bo pewnie masz i nic na to nie poradzimy to

Jak nie ja to
@Miesho: słaby przykład. Kradzież a kupienie czegoś przed kimś za własne zarobione pieniądze to jakbyś do tego nie podszedł to dwie różne rzeczy. Tak samo nie przywłaszczam sobie tych miejsc. Mam możliwość kupna = kupuje. Przy czym kradzieżami się brzydzę.
To też nie jest miejsce żeby stwierdzać czy przejmuje się ludźmi czy nie. Mi osobiście wystarczy, że staram się być uczciwym człowiekiem, który nie szuka problemów u innych. Wole pomóc w
@silentoo: Źle się wyraziłem z tym przypisaniem do mieszkania. Chodziło mi o to, że deweloper zwykle nie pozwala kupić miejsca parkingowego na osiedlu jeżeli nie masz tam kupionego mieszkania. Ja też mieszkam na osiedlu deweloperskim i mam dwa miejsca każde z osobną księgą tak jak napisałeś, ale kupiłem je podczas kupowania mieszkania. Z tym że ktoś spoza osiedla sobie kupuje miejsce i go wynajmuje to się nie spotkałem jeszcze. Zwykle wynajmują
Nie mówiąc o tym, że zwykle na takich osiedlach to miejsc brakuje a nie nabywa.


dlatego to super inwestycja jeśli już coś znajdziesz. Przynajmniej według mnie.
@silentoo: w niczym, biedny jestem ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale inwestowanie w bitka jest śmiechu warte, zwłaszcza przy tym, jak bardzo fejkowa jest jego ewaluacja dzięki tetherowi ( ͡° ͜ʖ ͡°)