Wpis z mikrobloga

Jakieś sprawdzone rady jak zwiększyć efektywność teamu? Od dłuższego czasu (1,5 roku) mamy dość krótkie deadline'y i team ledwo się wyrabia z zadaniami bo z wszystkim trzeba cisnąć po godzinach. Póki co wprowadziłem dwa synchro meetingi (po 30 min) w ciągu dnia o 8:30 rano i drugi o 16 żeby śledzić postęp i reagować jak coś zwalnia ale nie widać poprawy. Jest sens wprowadzać kolejny elastyczny meeting gdzieś w środku dnia (godzina ustalana kazdorazowo rano)? Słyszałem, że nieźle sprawdza się też indywidualne podejście gdzie dzwonię po kolei do wszystkich w teamie i przegadujemy nad czym aktualnie pracuje i czy są jakieś blockery + estymacja kiedy będzie zrobione.

#korposwiat #pracbaza #programista15k
  • 93
@kukold: to musi być bait i to słaby ( ͡° ͜ʖ ͡°) wincyj meetingów? micromanagement? serio? robię to samo w pracy i mam dużo lepsze triki
@kukold przepaliles team to nic dziwnego że nie dowozicie. 110% normy można pracować przez tydzień w wyjątkowych przypadkach. Zluzuj majty to może wróci do normy. Lepiej dowozić regularnie na 80% niż cisnąć programistów jak #!$%@? a potem wielkie halo że mniej wydajnie pracują.
@kukold: patrząc na nick, to może podrzucisz im dziewczyne?( ͡° ͜ʖ ͡°)
a tak serio to daruj to drugie spotkanie, nic nie daje a #!$%@? tylko bo trzeba wymyslac potem rano, skoro ostatni raz sie spowiadało o 16, ja miałem tak w jednym projekcie i nie dało to zamierzonego rezultatu
@kukold: Myśle ze to bait ale jeśli oczekujesz efektywnosci od zespołu który pracuje pod presja 2 spotkań dziennie to powodzenia. Albo dowiozą ale równolegle aktualizują CV. Nie mówiąc już nawet ze im wycinasz godzinę która mogą poświecić na prace. Załóż jakiś spreadsheet/tracker wypełniany pod koniec dnia i elo. Daj żyć ludziom.
@kukold: Dwa standupy to już za dużo :) trzeci zje jeszcze więcej czasu. Telefony podobnie. Ja bym ich cisnął o jakieś częstsze (nawet jednozdaniowe) komentarze w taskach, wtedy masz track co spowalnia najbardziej.