Wpis z mikrobloga

Jakieś sprawdzone rady jak zwiększyć efektywność teamu? Od dłuższego czasu (1,5 roku) mamy dość krótkie deadline'y i team ledwo się wyrabia z zadaniami bo z wszystkim trzeba cisnąć po godzinach. Póki co wprowadziłem dwa synchro meetingi (po 30 min) w ciągu dnia o 8:30 rano i drugi o 16 żeby śledzić postęp i reagować jak coś zwalnia ale nie widać poprawy. Jest sens wprowadzać kolejny elastyczny meeting gdzieś w środku dnia (godzina ustalana kazdorazowo rano)? Słyszałem, że nieźle sprawdza się też indywidualne podejście gdzie dzwonię po kolei do wszystkich w teamie i przegadujemy nad czym aktualnie pracuje i czy są jakieś blockery + estymacja kiedy będzie zrobione.

#korposwiat #pracbaza #programista15k
  • 93
  • 0
@robert_blaszczykowski: tak jak napisałem, team robi nadgodziny więc nikt nie wychodzi rowno o 16:30 tylko siedzą dalej. Mi również zdarza się siedzieć dłużej ale przeważnie wychodzę wlasnie po tym meetingu i nie wiem co sie działo pozniej (mam zasadę że po pracy nie sprawdzam wiadomości i nie odbieram tel)
team robi nadgodziny więc nikt nie wychodzi rowno o 16:30 tylko siedzą dalej.


@kukold: #!$%@? xDDDDDDD Ja o 16 wyłączam laptopa i #!$%@? mnie wszystko. Kiedyś miałem oncalle w big techu, to tym bardziej było mniejsze ciśnienie, bo produkt był #!$%@? ważny. Takie ciśnienie to przeważnie jest w jakimś software housach gdzie klepie się na ilość, ale nie wiem jak można pracować w takim kołchozie.