Wpis z mikrobloga

Pytanie do wykopków siedzących w bazodanowych pracach.
Myślicie że lepiej iść na informatyke czy analize danych na studia jeśli chce wchodzić w przyszłości w BI (lub coś koło tego) czy rekruterzy mają wywalone w nazwy studiów? Dodam jeszcze tylko że nie oczekuje że studia mnie czegoś nauczą, sam się uczę od jakiegoś czasu na własną rękę, idę tylko po papierek.
#businessintelligence #analizadanych #programowanie #powerbi
  • 7
@MaksKolanko1 rekruterzy mają wywalone na nazwy studiów. Analiza danych tylko z wiedzą specjalistyczna, sama nic nie znaczy. To raczej specjaliści z różnych branż uczą się analizować dane(trzeba laczyc wiedze techniczna z funkcjonalna). Albo idź w devopsa albo DBA specyficznych typów baz albo developera. Studia informatyczne dadzą Ci bazę pod dalszy rozwój, w ich trakcie rób gownoprojekty.
@MaksKolanko1: BI jak i cała inżynieria danych opiera się o matematykę, czasem prostszą czasem bardziej skomplikowaną. Jeżeli twoim wyborem jest specjalizacja w Data Engineering, Data Mining, Data Exploration albo Machine Learning to idź na matematykę/fizykę. Ewentualnie informatyka na lepszej polibudzie, żeby oswoić się z aparatem matematycznym.

No chyba, że chcesz być kolejnym klikaczem, który umie wyklikać wykresy i tabelki w PowerBI czy innym Tableu, to jeden czort tak na prawdę. Do
@MaksKolanko1: @markaron takie małe erratum ;) szeroko pojętą analizę danych trzeba podzielić na dwie części,
1. statystykę którą uczą na każdym gówno kierunku
2. ekonometryczną bardziej zaawansowaną matematyką
Pierwszy przypadek plus trochę kursów z narzedzi Power BI/sql/excela/pythona zrobi z delikwenta analityka danych na przykład ekonomicznych. Jest to wystarczające aby stać się analitykiem z dowolnego kierunku szczególnie ekonomicznym
Drugi przypadek to wyższa szkoła matematyki co powinien ogarnąć jeszcze machine learning i w
@MaksKolanko1: Ja bym olał studia i zapisał się na kurs do Dagmary z bideveloper.pl. Jakiś czas temu miała kurs chyba z PBi jeżeli dobrze pamiętam i mówiła, że po ukończeniu tego kursu dostaniesz od niej rekomendacje na Li xD. Wydaje mi się, że nie ma lepszej ścieżki edukacji w tym kierunku.