Wpis z mikrobloga

Jednym z powodów braku chęci posiadania dziecka przez kobiety jest obawa, że po urodzeniu większość obowiązków spadnie na kobietę. Czyli prawie 70% kobiet uważa, że nie może liczyć na faceta. Z tego też może wynikać duża chęć uniezależnienia się finansowego od facetów i bycie samodzielną. No bo jeżeli nie można liczyć na faceta trzeba liczyć na siebie. Stąd stawianie na karierę i rozwijanie własnych pasji.

Zastanawia mnie tylko to nie lubienie dzieci w tym zestawieniu. To jest ponad 70% kobiet. Taki wynik wygląda nienaturalnie w zestawieniu z najbardziej pierwotną rolą kobiety i jej uwarunkowaniami biologicznymi. Jasne, jest dużo kobiet, które nie lubią dzieci, ale powiedziałabym, że tak z 30%, ale aż 70?!

Czy to może być jakiś mechanizm obronny i psychiczne odcięcie się od opcji posiadania dziecka, bo są niesprzyjające warunki?

#dzieci #madki #tatacontent #logikarozowychpaskow #przemysleniazdupy #antynatalizm #psychologia
WielkiNos - Jednym z powodów braku chęci posiadania dziecka przez kobiety jest obawa,...

źródło: temp_file.png6801427387374361778

Pobierz
  • 106
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@aczutuse: Już kilka razy były na mirko wątki o zainteresowaniach u kobiet, w których mirabelki wypisywały, czym się interesują i trochę tego było, szkoda, że żadnego sobie nie zapisałam, bo to byłaby piękna odpowiedź na takie generalizowanie. Oczywiście wierzę Ci, że masz takie doświadczenia, ale to nie oznacza, że wszystkie kobiety takie są.
  • Odpowiedz
w przypadku urodzenia się niepełnosprawnego dziecka, które wymaga stałej opieki 90% mężczyzn odchodzi od rodziny


@trzy-stopy-w-podrozy: codziennie widzę jak sąsiadka opiekuje się już nastoletnia córką, a jej mąż idzie codziennie do pracy.
W przypadku niepełnosprawnego dziecka to ogromna odpowiedzialność i obciążenie (kobieta ma już chory kręgosłup). Wcześniej potępiałem odchodzenie mężczyzn, ale im starszy jestem, tym widzę, że ta opieka nie prowadzi do niczego dobrego. To udręka dla rodziców i dzieci.
  • Odpowiedz
@Dziewczyna_Tyraxora

"Kiedy patriarchat wejdzie za mocno"

Nie wiem skąd feministki wzięły pomysł że w społeczeństwach matriarchalnych rolą kobiety nie jest rodzić, albo że w społeczeństwach patriarchalnych rolą facetów nie jest płodzić i dbać o dzieci.

Liberałowie używają pojęć na "wroga" w swoich ideologiach które w realnym świecie funkcjonują zupełnie inaczej.
  • Odpowiedz