Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@? przecież znalezienie pracy we froncie bez doświadczenia graniczy z cudem. Wszędzie 3 lata doświadczenia minimum. Jak mam zdobyć doświadczenie skoro nawet na Juniora wymagają paru lat? XD
Nie mam żadnych oczekiwań finansowych na starcie, chce jedynie zacząć pracować i zdobywać doświadczenie w programowaniu, potrafie JavaScripta, Reacta, TypeScripta, Rest API, Jesta, chce też się nauczyć Node.js.
Szukam już wszędzie, Linkedin, pracuj, Justjoin ale pozytywnych odpowiedzi brak.
Wiecie gdzie chociaż moge znaleźć jakikolwiek staż?

#programista15k #programista #programowanie #pracbaza #react #javascript
  • 45
@Pietrzykowski: tak, jest ciezko bo ludzie którzy chcą sie przebranżowić idą na frontend przez to rynek pracy tak #!$%@? ze przez długie lata będzie problem na juniorskich stanowiskach, lepiej poucz sie czegoś innego np w backendzie czy cokolwiek byle nie front.

A i kolega wyżej troche chamsko ale prawdziwie napisał, mam nadzieje ze nie piszesz w cv ze znasz js, ts, jest, rest bo jeśli nie masz doświadczenia to strzelam ze
@bin-bash: To tylko Janusze tak myślą że Junior jest kosztem a takich pełno a tak poza tym to i tak bez znajomości procesów w firmie nikt nie jest w stanie skumać czy generuje jakieś zyski czy nie.
@Pietrzykowski: okres 2019-2021 w it był zdecydowanie rynkiem pracownika z mojej perspektywy, taki punkt zwrotny nastąpił chyba w kwietniu tego roku. Od tego czasu praktycznie w ogóle nie dostaję ofert o pracę, gdzie jeszcze kilka miesięcy temu wpadało kilkadziesiąt miesięcznie.

Współczuję osobom które wchodzą teraz do branży. Pomijając kryzys, to bootcampowicze strasznie popsuli rynek
potrafie JavaScripta, Reacta, TypeScripta, Rest API, Jesta, chce też się nauczyć Node.js.


@Pietrzykowski: Z takimi skillami to jesteś lepszy niż nie jeden mid, ja bym aplikował na seniora. A tak na poważnie to zadaj sobie pytanie czy na pewno potrafisz? Bo ja po przeczytaniu takiego CV od wannabe programisty bez doświadczenia, od razu bym cię zdyskwalifikował za brak pokory.
@cppguy:

przeciez to jest absolutnie minimalny stack na bezplatny staz w 2023, o czym ty bredzisz?


xD

O tym, że op pisze że potrafi we wspomniane technologie, co nie może być prawdą patrząc że nie ma w nich doświadczenia. Sorry ale napisanie todo listy w Reactcie nie uprawnia cię do powiedzenia że znasz React. Możesz co najwyżej powiedzieć, że uczysz się Reacta i napisałeś w nim jedną czy dwie proste aplikacje.