Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@larine: Nie ma testów na HPV dla mężczyzn, których skuteczność byłaby udowodniona badaniami. Ale jak jako facet pójdziesz na badanie to w części laboratoriów po prostu wezmą kasę i zrobią badanie nie wnikając jaką masz płeć. Jak chodzi o to, że on też powinien robić testy to jest oczywiste i niemal na pewno OP po prostu o tym nie wspomniał bo post był o dziewczynie. Imo nawet ok by było jakby
@dzikop są ryzyka które warto podejmować jak np zarażenie się HIV, używanie tej samej igły przy pobieraniu krwi co człowiek przed Tobą...
@mirko_anonim: btw, przypomniało mi się, robiłam kiedyś ankietę, jak często ludzie robią badania weneryczne :D odpowiedziało 138 osób, z czego ponad 100 zaznaczyło, że nigdy. Więc sam opie wyciągnij wnioski, czy ta propozycja mogła zabrzmieć dla większości osób "normalnie" czy nie
Pobierz larine - @mirko_anonim: btw, przypomniało mi się, robiłam kiedyś ankietę, jak często ...
źródło: ankietaaa
@larine: To, że w PL temat badań jest tabu to nie znaczy, że ktoś nie może woleć związać się z kimś na wyższym poziomie. Wyższym poziomie to znaczy albo będącym świadomym zagrożeń albo będącym w stanie je sobie uświadomić po rozmowie z osobą prosząca o ile ta sensownie przedstawi jak wyglądają realia.
Lekarz (z odpowiednią specjalizacją) mi to kiedyś powiedział


@Aten7385: ciekawa jestem, na jakiej podstawie tak twierdził, bo nie spotkałam się nigdzie z taką informacją. Oczywiście, zawsze jest ryzyko (zarówno u kobiet, jak i mężczyzn), że pobrana próbka nie będzie miarodajna, ale nie dywersyfikowałabym tego ze względu na płeć. Niestety, mężczyźni często są bezobjawowymi nosicielami i zarażają kobiety, przez co pół miliona kobiet rocznie dostaje raka.

Jak ktoś się boi wirusa, to
ciekawa jestem, na jakiej podstawie tak twierdził, bo nie spotkałam się nigdzie z taką informacją.

@larine: Pewnie na postawie czytania jakiejś naukowej prasy czy też studiów, nie mówił mi. Ale po wpisaniu zapytania w google już pierwszy link zgadza się z lekarzem. Wiadomo, zapytanie wpisane po angielsku bo w PL propagacja wiedzy na temat takich chorób kuleje - https://www.cdc.gov/std/hpv/stdfact-hpv-and-men.htm

No, there is currently no approved test for HPV in men.
@Aten7385: pewnie chodzi o to, że większość programów screeningowych i akcji przeciwko hpv są kierowane do kobiet, bo to kobiety ponoszą głównie konsekwencje. Poza tym kobiety znacznie częściej się badają i chodzą do lekarza
pewnie chodzi o to, że większość programów screeningowych i akcji przeciwko hpv są kierowane do kobiet...

@larine: Serio uważasz, że firmy farmaceutyczne świadomie rezygnują z zarobku i nie poświęciły środków aby stworzyć takie badanie skoro już mają wersję dla kobiet? Link, który wkleiłem jest do strony agencji rządu federalnego Stanów Zjednoczonych wchodząca w skład departamentu zdrowia i opieki społecznej. Dalej piszą tam, że nie zalecają mężczyznom rutynowych badań na HPV (skoro