Wpis z mikrobloga

"bardzo szybko się uczę, jestem sumienny i zorganizowany a programowanie to moja pasja
umiejetnosci: znajomość HTML, CSS, JS
4 kursy udemy oraz kwalifikacja E.12, E.13 i informatyka na politechnice w brząszczyszczykiewicach"

to jak, mam ta prace? chyba nie musze dodawac ze prawo jazdy kat B

#informatyka #programowanie #programista15k #frontend #komputery #internet #web #praca #bekazpodludzi #korposwiat
msea940 - "bardzo szybko się uczę, jestem sumienny i zorganizowany a programowanie to...

źródło: monkey

Pobierz
  • 17
@Volantie: maja miec swiadomosc sytuacji na rynku i moze sie uczyc roznych rzeczy a nie tylko programowania czy wypisywania kwalifikacji z technikum lub bootcampow ktore czesto nie sa nic warte. przeciez ci ludzie sami sobie szkoda bo ida w tematy ktore ich nie interesuja i sami robia sobie konkurencje na rynku pracy, nie dajac rady przebic sie przez setki cv na jeden wakat.
  • 0
@Volantie:
nie chodzi o to, po prostu idioci ktorzy boją się robić w życiu to co ich interesuje (albo bardzo często też nie wiedzą co ich interesuje) idą w najbardziej przeruchane branże, a w tych branżach wybierają najbardziej przeruchane działki, których w życiu by nie robili gdyby nie bezpieczna posadka i dobra pensja.

Jak to powiedział kiedyś Korwin... nie jestem jakimś fanem, ale powiedział bardzo mądrze powiedział:
chcecie tylko żyć i
@msea940: z całym szacunkiem, ale gdyby nie obecne zarobki w branży IT, to wielu ludzi by tego po prostu nie robiło.
Nie miej za złe ludziom to, że chcą się dokształcać by lepiej żyć = lepiej zarabiać. Uwierz mi, że wiele branż nawet po inżynierce, jest słabo płatnych w szczególności jeśli pracujesz w branży, gdzie jest raptem kilka firm na całe miasto.
Co wtedy powiesz? "To wyjedź za granice" ? I
@msea940 ...
dziwny czlowiek z ciebie,

w wielu zawodach istnieje tzw. sufit płacowy, a jednak tendencja na rynku sie zmienia i ludzie chcą sie doszkalac w celu zdobycia nowych umiejetnosci, ktore zaprocentuja w postaci lepszej pracy i/lub lepszych zarobków

Branza IT jest branza bardzo mocno odstająca od innych branz jesli chodzi o zarobki / mozliwosc zatrudnienia i ludzie korzystaja
maja miec swiadomosc sytuacji na rynku i moze sie uczyc roznych rzeczy a nie tylko programowania czy wypisywania kwalifikacji z technikum lub bootcampow


@krzywy_kanister: A jaki jest rynek? Zostać lekarzem specjalistą? Może skończyć politechnikę w innym kierunku i po kilku latach zarabiać 5000 netto, jebnąć wszystkim i wyjechać?
Dopóki IT to będzie jedyna sensowna branża w której można przyzwoicie zarobić bez konieczności mieszkania w dużym mieście to ludzie będą się do
@KneelYouFool: it nie jest jedyna sensowna branza zwlaszcza gdy ktos steka tylko o byciu programista. powodzenia z praca w it bez koniecznosci zycia w wiekszym miescia przed pandemia czy teraz gdy sporo firm wraca do biur. jeszcze te brednie jak pisanie z @Volantie o pracy 200, 250 godzin, 300, 400 pracujecie a spicie gdy doba ma wiecej niz 24 godziny.
a ludzie ktorzy chca startowac do it to nawet nie poziom
@Volantie: @Volantie @krzywy_kanister @KneelYouFool
stary watek ale wypowiem sie. jestem z branzy budownictwa. tutaj standardem po 5-10 latach jest 5-7 netto.
jedyne drogi do wiekszych zarobkow to 1) bycie kierownikiem budowy (mega odpowiedzialnosc, stres oraz ciagle delegacje)
2) zalozenie swojej firmy

jak jestescie po prostu pracownikiem to nigdy w tej branzy nic sensownego nie zarobicie
dlatego tez sie ucze programowac