Wpis z mikrobloga

Czy wam też w ostatnim czasie kompletnie odechciało się zamawiać jedzenie na dowóz? Wywalone w kosmos kwoty minimalne, do tego kilkanaście złotych za dostawę, często dodatkowe "koszty za usługę", a przy tym wszystkim, jakość tego jedzenia poleciała przez ostatni rok na łeb, na szyję. Wszystko to składa się na taki obraz, że czuję się już jak frajer, kiedy chcę coś zamówić, przynajmniej w #lublin mam takie doświadczenia. A kiedyś zamawiałam coś minimum ze dwa razy w tygodniu.

Byłam też w szoku w ubiegły weekend, kiedy poszłam z koleżanką na starówkę i zobaczyłam, że:
a) w niedzielę
b) w porze obiadowej
c) w dniu jakiegoś dużego festiwalu różności, który odbywał się na placu obok starówki i było tam całkiem sporo ludzi

ogródki restauracyjne były naprawdę puste. Można było bez problemu znaleźć stolik wszędzie. A jak już usiadłyśmy, to znowu wyszłam rozczarowana jakością tego jedzenia, a naprawdę, nie jestem jakoś strasznie wybredna. I chyba to jest dla mnie najgorsze, że za lawinowym wzrostem cen, poszedł totalny spadek jakości.

#jedzzwykopem #pysznepl #ubereats #jedzenie #przemyslenia
  • 86
Gdybym miał cały czas coś zamawiać zamiast sobie sam ugotować, to też bym się tak czuł.


@Wezwoguleicstont: od zawsze gotowałam większość własnych posiłków, po prostu przy pracy zdalnej, jak byłam zajęta, to lubiłam, żeby mi ktoś podał gotowe, ale tak jak mówię, skończyło się to już dawno. Teraz mam zawsze w domu spory wybór jedzenia i sama sobie robię praktycznie wszystko.
@BarkaMleczna: jakość lubelskiego żarcia na dowóz jest beznadziejna. Dostawcy nie zatrudnieni bezpośrednio przez restaurację są beznadziejni. Nic nowego się nie pojawia poza pizzą i kebabem które miewają świetny start, zaraz się psują i upadają. Brakuje różnorodności.

Wracając do dostawców to ostatnio zamówiłem przez uber eats pizzę hut (przestali bezpośrednio dowozić pod mój adres wtf), w zamówieniu były lody. Dostawca włożył lody do torby termicznej z pizzą xDDD

Kiedyś chociaż ceny rekompensowały
ale praktycznie juz nie zamawiam bo wszystko ostro podrożało i jakos sie juz nie chce


tak działa inflacja, zaciskanie pasa i konieczność wybierania priorytetów. Wiadomo, że się mówi że nie ma się już na to ochoty, moooże trochę szkoda kasy zamawiać co tydzień jak kiedyś i teraz tylko raz na miesiąc. Ty wybierasz czy zamawiać jedzenie, ktoś czy wymienić auto czy dalej odkładać na mieszkanie, a ktoś czy kupić mięso na obiad
@BarkaMleczna: Oplata za male zamowienie, service fee, oplata za deszcz, oplata za brak deszczu. W niektorych lokalach juz czesto dania zaczynaja sie od 40-45zl i nie mowie o restauracjach wysokiej jakosci, tylko o zwyklych punktach z zarciem.

Mam tez wrazenie ze ceny rosna doslownie z tygodnia na tydzien, ciagle do gory, ciagle wiecej.

Z rozrzewnieniem wspominam czasy kiedy za duza pizze placilem 28zl, a restauracja sama dowozila za darmo. To se
@BarkaMleczna:

Wywalone w kosmos kwoty minimalne, do tego kilkanaście złotych za dostawę


Jak zamawiasz przez ubera/inną dużą apkę to się nie dziw. Uber bardzo dobrze zarabia na każdej takiej dostawie. Do korporacyjnej prowizji dodaj jeszcze faktyczne koszty dostarczenia paczki i zaczyna się wszystko spinać. Trzeba zapytać właścicieli gastro z centrum Warszawy jak to u nich jest rozwiązane, kilka lat temu

Często dodatkowe "koszty za usługę",


Pewnie jakość usług kurierskich jest odwrotnie
bo beż dużego marketingu nie dowiedzą się o tańszych/lepszych opcjach dostawy.


@Trauma_Teddy: jak "tańsza/lepsza" opcja dostawy, to będzie również łatwe zamówienie jedzenia przez aplikację z każdą możliwą formą płatności, śledzenie na żywo kiedy dojedzie zamówienie itp - to i ludzie będą korzystać. Co do reklamy to zawsze zostaje wrzucać do takich zamówień ulotkę z informacją odpowiednią.
@BarkaMleczna: bo zamawiasz z uber eats (z tego co piszesz) ktory dyma klienta.

Reklamowanie dostawy za 1,99zl, a potem doliczanie 7,99zl 'oplaty za usluge' przy checkoutcie powinno byc #!$%@? przez UOKIK bo to jawne oszustwo.

Sciagnij Wolta, masz 15zl miesiecznie za cos a'la allegro smart, kazda dostawa powyzej 30-40zl z 90% restauracji jest gratis. Mi sie zwraca w 3 dni :D a jak nie to normalne ceny dostaw.