Wpis z mikrobloga

#sieci #it #komputery #lan #wan #routing
Cześć Mireczki
Mam router Asusa i zaczynam bawić się w routing. Jak przekierować ruch z adresu podsieci 192.168.1.200 na bramę 192.168.0.1?
Wydaje mi się, że to co na screenie powinno działać czyli wpierw brama podsieci a potem routing z tego adresu na domyślną bramę ale nie bangla ( ͡º ͜ʖ͡º)
ZjemCinos - #sieci #it #komputery #lan #wan #routing
Cześć Mireczki
Mam router Asusa ...

źródło: Ddddd

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • 0
@wu7c7i: Mam NVR na 192.168.1.200, chcę go zroutować na bramę 192.168.0.1.
Dlaczego tak? Żeby żadne inne urządzenia w sieci go nie widziały, przynajmniej taki jest cel ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Zjem_Ci_nos: ale masz na tym asusie interfejs w sieci 192.168.1.0/24?
Czy nie gryzie się on przypadkiem z siecią bramy domyślnej routera? Tak w ogóle to ujowy webui, bo pozwolił wpisać śmieci 192.168.1.200/24 to adres hosta, a nie sieci. Taki wpis do tablicy routingu nie wejdzie.
  • Odpowiedz
@Zjem_Ci_nos: No uważam ze jak chcesz kombinować z sieciami to warto mieć sprzęt z większymi możliwościami, choćby Mikrotik. Sam fakt że będziesz mógł grzebać w CLI daje tonę opcji.
  • Odpowiedz
@Zjem_Ci_nos: Jeżeli chodzi o licencję oprogramowania to jest ona w cenie już zastosowana na sprzęcie. Tylko podpinasz, otwierasz 192.168.88.1, logujesz się i konfigurujesz.
Jeżeli chodzi o jakieś oficjalne kwalifikacje do zakupu to nie, sprzęt dostępny od ręki na znanym portalu aukcyjnym jak każdy inny.
Jeżeli chodzi o jakieś oficjalne kwalifikacje do konfiguracji to też nie, będąc zwykłym domorosłym amatorem nic nie stoi na przeszkodzie aby w nim samemu grzebać.
  • Odpowiedz
  • 0
@supra107: Mam certyfikację Forti, Cisco i kwalki, to mój wyuczony i wykonywany zawód choć jak wiadomo - człowiek całe życie się uczy i stawia sobie coraz to nowsze wyzwania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Routingiem się nie bawiłem, w pracy mam VLANy więc w ten sposób dawałem dostęp do WAN. Ubiquiti i Mikrotika nigdy nie miałem stąd pytanie w co te firmy targetują. Jeśli w domorosłego sieciowca to
  • Odpowiedz
@Zjem_Ci_nos: Mikrotik głównie celuje w budżetówkę, kraje trzeciego świata i zaawansowanych użytkowników domowych. Ich sprzęt jest po prostu bardzo dobrze wyceniony względem tego co potrafi więc w takich zastosowaniach cieszy się popularnością. Tylko wiedz że Mikrotik może i robi dobre switche i routery, ale z WiFi to już mają problemy i najlepiej jest kupić router Mikrotika na bazę sieci a potem jakieś lepsze access pointy. Z czego z Ubiquiti jest taki
  • Odpowiedz