Wpis z mikrobloga

Koledzy, czy opłaca się kupić używaną markę premium? Kiedyś miałem przyjemność pojeździć tym modelem i mam bardzo fajne odczucia.

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/mercedes-benz-klasa-e-stan-fabryczny-unikat-ID6FyVkE.html

Jeden z najlepszych silników, bardzo mocna i trwała konstrukcja auta.

Czy warto brać? A może jednak coś dołożyć i wziąć nowe, najtańszy segment?

A byłbym zapomniał: wieś, 25 tysięcy kilometrów rocznie xD

#motoryzacja #samochody
jalop - Koledzy, czy opłaca się kupić używaną markę premium? Kiedyś miałem przyjemnoś...

źródło: temp_file.png380654663390352065

Pobierz

Używana marka premium czy nowe najniższej jakości?

  • Używane premium 43.2% (2010)
  • Nowe najniższej jakości 56.8% (2644)

Oddanych głosów: 4654

  • 222
  • Odpowiedz
nie rób sobie tego, przerabiane, każda jedna naprawa to kolejne 5k dołożone


@wrth: i co tam ma kosztować 5k? Nawet najdroższe moim zdaniem wtryski to zregeneruje za max 1500zł u pompiarza(takiego, do którego ASO przywozi :) SBC też nie jest tragedią, a żeby padło to auto musi mieć mega przebieg głównie robiony poza drogami szybkiego ruchu.

Serio ktoś woła sobie 70 tysi za 20 letniego mercedesa? Rozumiem Jaguar XJ (w wersji
  • Odpowiedz
@jalop myślę, że to mega zależy. Nowe auto ma tę zaletę, że nie trzeba do niego wkładać hajsu bo jest na gwarancji. Ja próbowałam kupić używane 2-3 letnie w Polsce i szybko zrezygnowałam, z prostego powodu - po prostu się na tym nie znam i nie mam nikogo, kto się zna.

Jak ktoś się zna na autach lub ma wujka, który sprawdzi mu to auto w 100% to pewnie brać lepsze używane
  • Odpowiedz
tylko pojedź nową Dacia 120km/h a tą E klasą to poczujesz różnice,


@jaavi666: No poczuję, ale w takim starym samochodzie poczuję wibracje od kół i zawieszenia, układ kierowniczy z gumy, i zapach przypalanego oleju silnikowego z różnych wycieków.
Niestety, ale w prowadzeniu zawsze wygra nowy samochód nawet niskiej klasy, niż stare zajeżdżone "premium dla ubogich".
  • Odpowiedz
Dodatkowy zbiornik oleju gdzie byś w tym Jaguarze umieścił?


@woj_st: No napisz, zaciekawiłeś mnie samym tym że jest jakiś dodatkowy zbiornik oleju. Serio? Silnikowego? No bo zawieszenie jest pneumatyczne więc pewnie nie chodzi Ci o zbiornik na ciśnienie który (mam nadzieję że tak jak w innych autach z pneumatyką) jest w bagażniku.
  • Odpowiedz
Wydaje się dużo, nie wiadomo, co z przebiegiem.
Aktualnie sprzedaję podobnego Mercedesa E220 silnik 2,2 cdi, przebieg bez ściemniania ok. pół miliona kilometrów, w miarę doinwestowany.
Cena do negocjacji 15k pln, muszę wrzucić ogłoszenie na OLX, ale na razie nie mam na to czasu.
  • Odpowiedz
@jalop: w210 z 98 to był najlepszy samochód jaki miałem. Kupiłem po złotówie z przebiegiem 400k (czyli pewnie miał koło grubej bańki) i mechanicznie chodziło jak złoto. W środku też znacznie lepiej niż na przykład mojej mazdzie 6 z 2019. I ten promień skrętu. Tylko gniło niestety. Jak by to auto w ocynku zrobili to bym pewnie do dzisiaj nie wymienił bo miał dosłownie wszystko co moim zdaniem jest potrzebne w
  • Odpowiedz
A byłbym zapomniał: wieś, 25 tysięcy kilometrów rocznie xD


@jalop: dobrze, że piszesz "wieś", bo niebawem do większych miast stare diesle nie wjadą.
  • Odpowiedz
@jalop: Mechanicy na brak roboty na pewno nie będą narzekać. Zawsze mnie zadziwia to podejście ludzi. Nie stać mnie na używana klasę premium (czyli jakiś 8-10 latek) to wezmę 20 latka XDDDDD i to jeszcze za 70 koła xDDD
O przebiegu nie mówię, bo tam komuś się zapomniało 3 z przodu dopisać
machajacypapiez.jpg
  • Odpowiedz