Wpis z mikrobloga

Koledzy, czy opłaca się kupić używaną markę premium? Kiedyś miałem przyjemność pojeździć tym modelem i mam bardzo fajne odczucia.

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/mercedes-benz-klasa-e-stan-fabryczny-unikat-ID6FyVkE.html

Jeden z najlepszych silników, bardzo mocna i trwała konstrukcja auta.

Czy warto brać? A może jednak coś dołożyć i wziąć nowe, najtańszy segment?

A byłbym zapomniał: wieś, 25 tysięcy kilometrów rocznie xD

#motoryzacja #samochody
Pobierz jalop - Koledzy, czy opłaca się kupić używaną markę premium? Kiedyś miałem przyjemnoś...
źródło: temp_file.png380654663390352065

Używana marka premium czy nowe najniższej jakości?

  • Używane premium 43.1% (2005)
  • Nowe najniższej jakości 56.9% (2642)

Oddanych głosów: 4647

  • 222
@jalop: cos pomiedzy wez. Za 70k to nawet kompaktu z segmentu A nie kupisz z salonu...

Ale z drugiej strony, 70k za auto ktore ma 20 lat to absurdalnie nieoplacalny zakup jednak.

Moze poszukaj czegos kilkuletniego, poleasingowego?
@jalop: Kurde ja na prawdę jeżdżę mało, głównie po mieście, ale rocznie tak czy srak wychodzi z te 8-9 tys, zakładajac ze miałbym auto od 2003 roku i tak zrobiłbym przynajmniej 170tys, a i w taki przebieg ciężko uwierzyć przy tak starym samochodzie.
@grubson234567
Chłopie ale ty jeździsz plebsvagenem. Ten mercedes pewnie miał lepsze wyposażenie w 2003 roku niż twoja skoda z2019.
Lubię jak dziady w internetach stawiają wyżej bieda nowe auta niż marki premium.
Masz w skodzie fotele komforty? Masowane i wentylowane? Pewnie nie. Ciekawe czy już radio łączy się przez Bt :P
Skoda jako inwestycja :0 byshhhahhha mokry sen januszy. Poza Francuzami to skoda najbardziej traci na wartości.
@Wolf1986: Ma :) I twój złom technologicznie sprzed 20 lat zawsze przegrywa. Wyzywasz od dziadersa, a sam nim jesteś, zapewne na 20 letnim BWMgruzie bo chrum chrum halyna co prawda dopłacam kolejne 30 tys na naprawy, ale na wsi możemy się polansować PREMIUM SŁYSZY PREMIUM NIE TO CO VW CHRUM CHRUM.

Won na czarno chamie, tym bardziej jeśli numerek w twoim nicku to data urodzenia, to jesteś większym dziadersem odemnie :)
ale popatrz na to z tej strony, że owszem otrzymasz za nią więcej złotówek, ale co dalej? Sprzedajesz po to, żeby zakupić nowy samochód, który obecnie jest o te 20-30% (albo więcej) droższy niż byłby te 4 lata temu. Zarobek na samochodzie to bym rozumiał, gdybyś ten samochód sprzedał, a kasę wydał na dziwki i koks, ale żeby zamieniać samochód na samochód to generalnie wyjdzie na to samo co było kilka lat
czy opłaca się kupić używaną markę premium


@jalop: opłaca się jak masz wychuchany egzemplarz z pełną regularna historia i pieniądze na wkładanie w niego. Jeżeli jesteś fanem modelu i chcesz go trzymać w dobrej kondycji. I zwłaszcza jeżeli kupujesz model znany z niezawodności czyli np ls400 a nie cayenne.

Druga opcja jest jeżeli kupujesz rzecha za grosze który ma przegląd za po roku i jeździsz jak zabawka do rozwalenia.