Wpis z mikrobloga

@DPary: u siebie na Pixelu 7 pro widzę, że odblokowali voLTE dla Plusa w czerwcowym update.
woWIFI co prawda zniknęło (używałem znanego rozwiązania z githuba), ale spróbuje je włączyć ponownie.
  • Odpowiedz
@DPary Pixel 6, nju mobile czyli Orange. Nie zrzuca już internetu z 4G na 3G podczas połączenia. Potem będę w zasięgu 5G to dam znać czy działa.
Już myślałem, że to będzie mój ostatni Pixel, a jednak nie xD
  • Odpowiedz
@Fastek95: zasadniczo trzy rzeczy do sprawdzenia:
1. zobacz czy w ustawieniach karty sim masz przełącznik od voLTE, powinien być pomiędzy "ostrzeżenie dotyczące limitu danych" a "preferowany typ sieci".
2. odpal *#*#4636#*#*, informacje o telefonie, przy "numer telefonu" powinieneś widzieć swój numer przy polu IMS, a niżej powinieneś widzieć włączoną (ale wyszarzoną) opcję "obsługa głosu przez LTE włączona".
3. Dzwoniąc do kogoś, po rozpoczęciu rozmowy powinieneś widzieć HD przy czasie połączenia.
  • Odpowiedz
@Shumitu: Dzięki wielkie, pierwsze 2 punkty sie zgadzają, natomiast właśnie ikonka HD sie nie pokazuje podczas połączenia. U operatora (plus), również obie opcje mam włączone, ponieważ na poprzednim telefonie działało prawidłowo. Możliwe, że teraz wina jest po stronie operatora i na Pixelu w Plusie VoLTE nie działa.
  • Odpowiedz
@rewizjonista nie blokuje


@DPary: to generalnie nie prawda, te wszyskie aplikacje do nagrywania uzywaja wbudowanego mikrofonu do nagrywania rozmow... co przeklada sie na gówno jakosc takich nagran. Oficjalny dialer od googla nie ma mozliwosci nagrywania w polsce, a i zadna aplikacja bez roota nie przechwyci ci rozmowy.
  • Odpowiedz
@Fastek95: dziwne, bo też jestem w Plusie i u mnie działa :D. Jak dzwonisz to na pasku pali się nadal LTE, czy zrzuca do 3G?
U siebie zauważyłem, że czasami i tak zrzucało do 3G jeżeli zasięg był słaby.
  • Odpowiedz
@rewizjonista: Moj poprzedni telefon to tez xiaomi i tam nagrywanie dziala bez problemu, czy to natywne, czy poprzez aplikacje. Na pixelu bez roota nie da rady, i nie ukrywam jest to dla mnie jeden z największych minusow tego telefonu.
  • Odpowiedz
@Shumitu @Fastek95 Ikonka HD wyświetla się tylko przy korzystaniu z Orange z VoLTE. Przy Orange też zauważyłem że nie koniecznie pojawia się opcja włączenia VoLTE jako że Pixele u niektórych operatorów domyślnie to włączają i uniemożliwiają wyłączenie. Najprościej się przekonać o działającym VoLTE tym że podczas wykonywania połączeń nie przełącza Cię z 4G/LTE na 3G/H+.
  • Odpowiedz