Wpis z mikrobloga

Uwielbiam tą grupę - takiego ładunku #kiedystobylo i januszowania to ze świecą szukać. "Ci młodzi to nic teraz nie robio, tylko w tych telefonach siedzo" "my to się kiedys wszyscy spotykali, bawili razem a teraz dzieci się nie bawio" "spaliśmy w kałuzy itd" #polska
pieknylowca - Uwielbiam tą grupę - takiego ładunku #kiedystobylo i januszowania to ze...

źródło: IMG_20230610_074618

Pobierz
  • 78
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Może i ludzie byli biedni ale przynajmniej alkoholizm był na wysokim poziomie i ekologia bo myło się całą rodziną w jednej wodzie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
życie na wsi zajebiste jest tylko wtedy, kiedy twoja robota ogranicza się do skoszenia trawy i podlania ogródka


@PodniebnyMurzyn: Tego też nie lubię. Wychowałem się w domu z ogródkiem i nigdy nie lubiłem zajmowania się tym. Mieszkam w bloku i jest mi dobrze. Nie marzę o domu, ewentualnie o nieco większym mieszkaniu z jakimś fajnym tarasem.
  • Odpowiedz
@DerMitteleuropaer przecież to może być fajne. Mieszkam w bloku na parterze z ogródkiem 170 m2, trawkę ogarnia automatyczne nawodnienie i robot, a ja sobie na leżaku czy pod pergolą. Znajomi wpadają na grilla (gazowego, wiec nikomu nie przeszkadza). Jest miejsce na granie w piłkę z dzieciakami, No same plusy. Przy domu może być równie dobrze.
  • Odpowiedz
Zajebiste wspomnienia, robota przy sianie, koszenie, grabanie, potem przewracanie, potem wlał deszcz, od nowa dwa razy przewracanie, ładowanie i rozładowanie, to wszystko na pełnym słońcu, w kurzu I chmarze konskich much ktore zjadają cię żywcem, a nie da się od nich odgonić. Dzień kończysz padnięty, mokry i śmierdzący od potu połączonego z brudem, z oparzeniami od słońca, z 10 swędzącymi ukaszeniami i odciskami na dloniach od wideł. Wspaniałe wspomnienia, nie zapomne ich
  • Odpowiedz
Ci młodzi to nic teraz nie robio, tylko w tych telefonach siedzo


@pieknylowca: Bo tak jest. Wpakowano miliardy w infrastrukturę - boiska, siłki, place zabaw, jakieś kluby/świetlice. Wszystko stoi opustoszałe. Zoomerzy jak ruszą d--y to zazwyczaj tylko idą chlać na swoją melinę lub wsiadają w auto i jadą w melanż - w obu przypadkach tylko po to mieć co wstawić na tiktoczka i instusia.
  • Odpowiedz
  • 6
Wpakowano miliardy w infrastrukturę - boiska, siłki, place zabaw, jakieś kluby/świetlice


@eeehhh: no, znam sytuację z pierwszej ręki: wybudowano nowy orlik to zajęło go pobliskie gimnazjum - wfsici założyli kłódkę żeby nikt inny nie mógł wejść "bo zniszczo"
  • Odpowiedz
wfsici założyli kłódkę żeby nikt inny nie mógł wejść "bo zniszczo"


@pieknylowca: No i mieli racje, bo zaraz by jakiś gnój wjechał motorem i krecił bączki, albo i tam zrobiliby melinę. Wszysko musi być na klucz i pod kamerami, bo w Polsce panuje taka zasada że to co publiczne to można zniszczyć.
  • Odpowiedz
@polock:
@PodniebnyMurzyn
Ament,
życie na wsi było kolorowe... Ale jak byłeś tam gościem u wujków lub dziadków na tydzień pomóc/pokręcić się nie przeszkadzając.
Tak na stałe mieszkać to była praca często ponad siły dziecka czasem od wczesnego świtu do późnej nocy
  • Odpowiedz
przynajmniej mi pozostały wspomnienia, bo ludzi już nie ma.


@polock: Byle tylko takie wspomnienia nie stały się męczące i dołujące, że nigdy więcej nie będzie mieć się kontaktu z kimś kogo już nie ma ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
A Twoje jakie będą? " pamiętam jak podniosłem głowę z nad telefonu" czy " pamiętam jak wbiłem 10 lvl w tej grze"


@polock moje to będą zajebiste wspomnienia z podróży na południu Europy i ruchaniu młodych dup na plaży zaraz po wyjściu z klubu ( ͡ ͜ʖ ͡)

twoje sianokosy latają mi około c---a, wiochmenie xD
  • Odpowiedz
A co do drugiego zagadnienia to odrobina racji, młodzież mało wychodzi teraz, mniej niż ja pamiętam za łebka.


@last_of_us kolejny co głupoty p------i. wyjdź na miasto wieczorem w lato to zobaczysz, gdzie jest młodzież. Z mojego doświadczenia jest teraz znacznie więcej ludzi, bo powstały fajne miejscówki, jest bezpiecznie i jest kasa na driny.
  • Odpowiedz