Wpis z mikrobloga

Znajomy będzie otwierał lody rzemieślnicze we Wrocławiu i można to poprowadzić w dwóch opcjach: tanie lody dla lokalnych albo wszystko naturalne bez konserwantów, wyrabiane na miejscu, bardziej pod turystów

Jaka cena za 1 gałkę byłaby najlepsza? Tak żeby było wiadomo że to lepsza jakość i można było kogoś zaprosić bez obaw
#firma #wroclaw #jedzenie71
ewolucja_myszowatych - Znajomy będzie otwierał lody rzemieślnicze we Wrocławiu i możn...

źródło: zestaw krasnal cytrynowy 2

Pobierz

Ankieta

  • 6.99 zł 38.6% (2361)
  • 8.99 zł 9.7% (595)
  • 11.99 zł 2.9% (178)
  • 14.99 zł 1.7% (106)
  • 17.99 zł 47.1% (2883)

Oddanych głosów: 6123

  • 164
98 w Zakopanem kupowałem lody w cenie 0.5 - 0.8 zł za gałkę


@NieBendePrasowac: i minimalna krajowa w 98 wynosiła 500 zł brutto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czyli mogłeś kupić [już nie będziemy wchodzić w szczególy i wyliczania netto] 625-1000 gałek lodów.
W 2023 minimalna wynosi 3600, gałkę kupisz za 3-5 zł więc masz 720-1200 gałek.

Oczywiście wtedy jak i teraz można znaleźć dużo droższe lody. Tak
@ewolucja_myszowatych: Dobra zarzutka by wywołać ból dupy wykopków którzy łykną. No ale skoro chcesz dyskusji...
Słowo rzemieślnicze w obecnych czasach nie daje żadnego prestiżu, a wręcz odpycha ludzi bo teraz wszystko staje się "rzemieślnicze". Do tego te końcówki cenowe "99", kolejne co jest denne.

U mnie przy zoo stały dwie budki - jedna z "rzemieślniczymi" za 6 zł gała. Druga oferowała klasyczne lody włoskie w cenie 4/5 zł. Jedna z nich
SeriousDude - @ewolucja_myszowatych: Dobra zarzutka by wywołać ból dupy wykopków któr...

źródło: 1c00c6a4b8406d86b93ffafe4a820f72

Pobierz
Może od razu 100zl za gałkę, po co się ograniczać XD Rzemieślnicze w nich będzie pewnie to ze właściciel sam wymiesza pastę z mlekiem wrzuci 5 batonów kinder bueno i włoży do zamrażarki, tak jak to robią polish lody, baladino itp (inne „rzemieślnicze” lokale)

@ewolucja_myszowatych
@xxx_XXX_xxx: po pierwsze, średnia pensja byłaby tu bardziej miarodajna. 1239,49 w 1998 roku i 6346,15 w 2022
Wtedy, pamiętam lody przy schronisku były za 1 zł i to wydawało mi się wtedy bardzo drogo, nie pamiętam, żebym gdzieś widział więcej.
Natomiast obecnie, w tym roku nie widziałem nigdzie lodów tańszych niż 6 zł za gałkę (poza moim miastem w małej miejscowości widziałem za 5) więc trochę pojechałeś z tym 3-5 zł
@ewolucja_myszowatych mam taką ulubiona cukiernie która ma certyfikat dziedzictwa kulinarnego który robi lody według tej samej receptury od 70 lat

i sprzedają losy za 5zl za szpatułkę (jakieś 2 gałki z grycana)

i codziennie jest tam kolejka bo mają tylko określoną ilość lodów w kilku rodzajach

można też u nich zamówić większą partię wtedy mogą w ogóle się nie otworzyć na detal w danym dniu bo nie będą mieli czego sprzedać
@SeriousDude: Dlatego od covidu nie jem praktycznie lodów z lodziarni, wszędzie tylko Kraftowe, rzemieślnicze lody. Jeszcze nie daleko mnie były po 4 zł gałka rok temu, ale to faktycznie czekoladowe mieli wyśmienite teraz podnieśli cenę do 6 zł . Ale w miastach ? Wszędzie ceny 7, 8 zł albo i więcej za jedną gałkę lodów. A np w biedrze mam całe pudło tych lepszych Marleto za 15 zł, dobrego loda na
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@NieBendePrasowac: Na mazurach RZEMIEŚLNICZE lody bez problemu kupisz za 6 zł. Zwykłe są w cenach jak podałem. W miejscowościach turystycznych - nastawionych na turystów czyli z wyższymi cenami.
W zeszłym roku płaciłem za gałkę lodów 5 zł, piekarnia w Pieckach - dużo ludzi pisze, że są to najlepsze lody i mają rację. Z ciekawości napisałem do nich po ile gałki w tym roku, wątpię, żeby były droższe niż 5 zł. A
@Wojt_ASR_: @ewolucja_myszowatych @dziczyznaa @taki_typa @Wygryw_z_wyboru
Znajomi mojej mamy mają taki biznes, pracują tak naprawdę od maja do września, aktualnie to raczej tylko doglądają 2 albo 3 punktów. A reszta to ballado leżenie do góry brzuchem i wakacje za granicą. Zaczynali od lodów włoskich ale że teraz w modzie są rzemieślnicze, Kraftowe to musieli się przebranżowić. I sami mówili, prawda jest tak że ludzie kupią byle gówno i jakość lodów nie ma