Wpis z mikrobloga

@rales Historia zdecydowanie, bo to czego mnie uczono w szkole to jakis zlepek dat, imion króli i innych gowien, a nie historia. Przeciez historia to powinien byc przedmiot o swiecie wokol nas, tyle ze takim co juz sie wydarzyl.

Na historii dowiedziales sie np. kiedy I/II WŚ, ale dlaczego? co sie zlozylo na ten proces? Bo zabili jakiegos austriackiego Ferdynanda XD, bo Hitler byl zly i nie lubil Żydow, litosci ( ͡
Podstawy przedsiębiorczości są przedmiotem i w ich programie są podstawy ekonomii. Problem polega na tym czego realnie się tam młodzież uczy.


@Iudex: u mnie kilkanaście lat temu w liceum uczyła tego stara panna 60+ która kochała komune i pis xD
@Iudex:

Geopolityka to przestarzała teoria naukowa

Polecam odnaleźć sobie debatę o geopolityce sprzed 3lat na kanale yt Parlamentu Europejskiego w Polsce i wsłuchać się w głoś oraz poobserwować gesty/reakcje pana Sikorskiego w czasie wypowiedzi innych dyskutantów, o którym na pewno nie można powiedzieć, że nie ma dostępu do informacji oraz, że brak mu oglądu rzeczywistości.
Filozofia:
Człowiek - takie zwierzę, cel istnienia, nauka dyskusji, dyskusja, #!$%@? ludzkie nie jest mi obce, jak żyć.