Wpis z mikrobloga

@karmazynowy20 straszne gówno ale ludzie się dają na to nabrać. Kiedyś byłem na jej discordzoe Powerbi Polska ale tam prawie nikt się nie udzielał, nawet ona sama. Chyba jest jakiś inny dodatkowy do którego mają osoby które cos u niej kupiły. Ogólnie jej social media w ogóle nie wnoszą żadnej wiedzy, jedynie służą do promowania
@excelfinance: ta jej główna grupa Power BI Polska to też ledwo żyje, czasami ktoś zada pytanie i kilka osób podpowie coś w komentarzach ale sama Dagmara jak coś tam wrzuci to post o jakimś płatnym contencie na innej grupce. No ale patrząc na jakość jej materiałów to szkoda na to kasy. Widziałem kilka stron z jednego jej ebooka płatnego i to jest masakra. xD Ale wiadomo, napracowała się po usiadła na
dziwicie sie jej skoro na łosiach zarabia taki hajs jakiego nigdy nie zarobi będąc BI devem/analitykiem? W ogole ktos sie orientuje czy ona jest dobra, czy tylko you go girl, bo widze ze głównie skupia się na kobietach jeżeli chodzi o promocje swoich materiałów
ja mam wyciszoną jej grupe
@peoplearestrange: oczywiście, że da się zarobić jako bi dev, ale trzeba coś umieć. Najgorsze jest to, że ona nie posiada żadnej wiedzy a robi jakieś szkolenia. W których gada to co każdy może w 2-3 akapitać wyczytać. Plus nie wiem kto szuka takiego analityka jak ona przedstawia..
@peoplearestrange: @cohontes no pytanie czy ona faktycznie zbiera taki hajs, jeżeli dobrze ogarnąłem to ta jej płatna grupka ma 200 osób około, jeżeli dobrą znalazłem. Opłata miesięczna to 100zł to masz 20k miesięcznie plus ona chyba tego nie robi do końca sama, dodatkowo jakiegoś gościa od SQLa sobie ogarnęła (nie wiem po co jak dla początkujących to sama mogłaby ogarniać te kursy skoro taka doświadczona ( ͡° ͜ʖ ͡
@cohontes: Ludzie kupują garnki za 10k, inwestują w piramidy finansowe i głosują na pis - wcale mnie nie dziwi, że i na takie coś się jelenie łapią.
@peoplearestrange Patrząc na poziom kompetencji jaki prezentuje w swoich publikacjach, myślę, że nie trudno jej właśnie w taki sposób więcej zarobić niż jako dev/analityk.
@karmazynowy20 z ciekawości chciałbym zobaczyć tę perełkę literatury techniczno-biznesowej :D Jej "materiały" pod względem językowym zwykle szorują po dnie, nie
@Sad_poyato: no tak, ale jak masz pracować jako analityk to zakładam, że raczej coś myślisz już na samym początku.. Ja bym chętnie poszedł na wartościowe mentoring do kogoś kto by mnie przetyrał przez hadoopa/flinka/kafke/beama itd..
@cohontes: rozmawiamy o analityku ktory robi menagerowi raport zeby ten widzial ktory z jego trutni gdzie tyra albo ile ticketow chłopaki z L1 domykaja, a nie big data engineerze ktory streaminguje dane w czasie rzeczywistym z fabryki gdzie jest pierdyliard urzadzen IoT, bo to tych pierwszych dotycza te kursy