Wpis z mikrobloga

Jak obecnie wygląda rynek? Dalej jest coraz gorzej, czy może coś się lekko odbija albo stabilizuje?

W firmie czuje się coraz gorzej, stagnacja, brak jakiejkolwiek ciekawej pracy i wszystko wymaga minimalnego zaangażowania, przez co czuję, że się uwsteczniam. Do tego dostaliśmy info o tym, że firma "prawie wypełniła cel" (czyli patrząc na poprzednie lata, zarobiła tylko 60-70 milionów netto), więc podwyżki zamrożone do odwołania.

Zaczynam się więc powoli rozglądać za pracą. Tylko totalnie nie wiem, jakie stawki są obecnie standardowe. Możecie coś podpowiedzieć?

O mnie:
- 7 lat doświadczenia
- siedzę w automatyzacji testów, chociaż to trochę mylące, bo testów prawie nie dotykam, a robię właśnie innego rodzaju automatyzacje, wewnętrzne toole i biblioteki, które inny używają do testów i nie tylko
- robię wszystko, od pisania testów (mobilki, web, API), przez rozwój frameworka testowego, ogarnianie całego CI, wszelkie skrypty, itp

#pracait #programista15k #programowanie #testowanieoprogramowania #programista25k #praca #pracbaza
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zmarnowany_czas: No popatrz sobie teraz oferty na bulldogu czy na jj.it - sprawdz sobie ich badania rynkowe na ten rok, zobacz ile zarabia osoba z twoja iloscia doswiadczenia na średniej, dolicz więcej i szukaj w tym pułapie.
  • Odpowiedz
@zmarnowany_czas: zacznij myśleć nad zmianą branży albo nawet nad wzięciem dofinansowania z urzędu i założeniu własnej działalności. wg. mnie warto mieć plan B, bo od kilku miesięcy jest coraz gorzej, aż sam się boję co się stanie, gdy będę musiał zmienić pracę xD
  • Odpowiedz
@zmarnowany_czas: faktycznie coś jest na rzeczy, bo np. dostaję mniej ofert na LI niż w tym samym okresie rok temu. Napewno sytuacja z Doliny Krzemowej (lay-offy, bankructwo SIllicon Valley Bank) odbija się na naszym rynku.

Ale mimo wszystko zawsze jest jakaś szansa na zmianę pracy Mireczku ( ͡ ͜ʖ ͡) "szukajcie aż znajdziecie" - jak oznajmia pismo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Zaczynam się więc powoli rozglądać za pracą. Tylko totalnie nie wiem, jakie stawki są obecnie standardowe. Możecie coś podpowiedzieć?


@zmarnowany_czas: zaczynasz rozglądać się za nową pracą bo w starej nie umiesz sobie roboty znaleźć, dodam że w szczycie kryzysu ( ͡º ͜ʖ͡º)

powodzenia
  • Odpowiedz
@ly000: nad tym też myślę, już nawet pomijając ten kryzys. Ale z moimi dwiema lewymi rękami jest słabo. Co chwilę mam jakiś pomysł, ale jak przychodzi do samego obmyślenia szczegółów, to wymiękam.

bardzo mocne ssanie, 10-15 ofert dziennie na linkedinie to slaby dzien


@cppguy: to ja dostałem 28 od początku roku. Ale przez specyficzne ustawienia na LI (małe miasto + tylko zdalnie). W zeszłym roku było
  • Odpowiedz
@zmarnowany_czas:
Na pewno ma się ku lepszemu. Od marca do połowy maja była straszna cisza na LI, po 1-3 wiadomości tygodniowo. W porównaniu do tego, co było rok temu - ogromna lipa. Teraz nie jest jakoś super, ale dostaję znowu więcej niż jedną ofertę dziennie. Ze stawkami jest różnie, od takich, które miałem 4 lata temu po naprawdę spoko stawki 30k+.
Ale... sporo z tych ofert to właśnie oferty hybrydowe,
  • Odpowiedz
Ale... sporo z tych ofert to właśnie oferty hybrydowe, wydaje mi się, że wiele firm nie jest zbyt zainteresowanych zatrudnianiem kogoś full remote.


@diarrhoea: tego się trochę boję z jednej strony, ale z drugiej, pracuję tak już kilka lat ("zanim to było modne", he he) i przed covidem było tego chyba jeszcze mniej, ale jednak wybrałem wtedy wyprowadzkę na prowincję, więc wyjścia i tak nie mam.

Dzięki za info.
  • Odpowiedz
@DryfWiatrowZachodnich: tak to wyglądało, jak zmieniłem firmę przed covidem. Niepisana umowa była, że przez pierwsze kilka miesięcy będę przyjeżdżać na 2 dni co 2 tygodnie (żeby poznać się z zespołem i takie tam, jako że byłem jednym z niewielu zdalnie), co nie było zbyt zachęcające, bo przejazd przez pół Polski, ale poszedłem w to. Skończyło się na tym, że nie byłem tam nigdy, a jedyna osoba z całej firmy, którą
  • Odpowiedz
Na pewno nie zaszkodzi, zwłaszcza, że idzie to czasem negocjować. Mowie głównie o obserwacji, że znacznie częściej dostaje oferty hybrydowe niż full remote.


@diarrhoea: to chyba dlatego ze wszedl ten przepis iz pracodawca musi sie dorzucic do pradu na pracy zdalnej, stawka od kazdego dnia co jestes oficjalnie na HO, a w praktyce jak sie dogadasz moze bedziesz mogl czesc siedziec w domu "nieoplacony", oficjalnie bedac w biurze
  • Odpowiedz
@wafel93: to prawda. Robiłem w zeszłym roku remont, po znajomości robił mi go wujek, który wcisnął mnie w wolny termin i czekałem pół roku. Obecnie już tylko czasem sobie w remontach dorabia, bo zleceń nie ma i pracuje w innej branży.
  • Odpowiedz