Wpis z mikrobloga

#pkp #rower

mirki,

jak to jest z przewozem roweru pociągiem? dostaje się bilet z miejscem w wagonie do tego przeznaczonym czy można sobie tam przypiąć rower i iść do 1 klasy czy kuszetki?
  • 6
  • Odpowiedz
@3dnow: zazwyczaj to ludzie martwią się o to żeby mieć rower na oku ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak też najczęściej bilety są sprzedawane.

kuszetki?


@3dnow: według mojej wiedzy nie kupisz biletu na kuszetkę i rower.
  • Odpowiedz
@3dnow: zależy od pociągu/przewoźnika. W #!$%@? na przykład masz bilet na rower z miejscówką ;-D A miejsce do siedzenia masz zaraz za drzwiami. Są też po prostu osobne wagony rowerowe, gdzie stawiasz/wieszasz rowery i siedzisz. Poza #!$%@? to jeszcze nie widziałem miejscówek dla rowerów, więc każdy może kupić bilet na przewóz roweru i you are on your own, czasem jest gdzie rower przyczepić czasami stoisz gdzieś przy dzwiach, etc. Przeważnie miejsc
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Wycu91 a da sie go jakoś zapiąć w takim wagonie? nigdy nie jechałem z rowerem w życiu xD widziałem,że ludzie rozbierają rower na części żeby wiezc go w wagonie sypialnym ale to nie ma sensu
@dlycs: jest cenzura na Inter c i t y? będę jechał tlk w jedną stronę
  • Odpowiedz
@3dnow: sprawdź nr pociągu którym chcesz jechać. Odpal portal bocznica.eu (chociaż zdjęcia prędzej na vagonweb będą) i tam prawdopodobnie znajdziesz zdjęcia składu.
Z przyczepianiem roweru do czegokolwiek to bywa różnie.

rozbierają rower na części żeby wiezc go w wagonie sypialnym ale to nie ma sensu


@3dnow: A no tak. Wtedy rower jedzie jako bagaż ponadwymiarowy, czy coś.
  • Odpowiedz
@3dnow ma sens ponieważ liczba miejsc na rower jest mocno ograniczona. Dodatkowo z biletem na sypialny roweru nie przewieziesz. za to po złożeniu w pokrowiec traktuje się jak bagaż a na bagaż nie ma ograniczenia a jedynie dodatkowa opłata
  • Odpowiedz