Wpis z mikrobloga

Mówi się, że Ameryka to kraj grubasów.
Ja mam wrażenie, że jest zupełnie inaczej. Opieram moją opinię tylko na tym, co widzę w mediach społecznościowych. A tam widzę ludzi, którzy już od młodości cisną w siłowni, uprawiają różne sporty, grają w futbol amerykański, uprawiają zapasy w swoich klubach akademickich. Zmasowani jak byczki na antybiotykach.
W Europie tego nie ma jeszcze w takiej skali. Natomiast w Stanach panuje kult ciała i estetyki. Tak mi się wydaje. Mam też wrażenie, że tam ludzie są bardziej wysportowani, atletyczni, ogólnie mają większą masę mięśni i to w młodszym wieku.

Co jeszcze zauważyłem to to, że ludzie starają się zmonetyzować swoją fizyczną atrakcyjność. Na przykład trafiłem na Instagramie na jakiegoś kolesia, co ma hodowlę kurczaków. I w komentarzach laski piszczą, jaki to on jest piękny. No i oczywiście okazuje się, że ma drugie konto tylko ze swoimi zdjęciami, gdzie pokazuje swoją rozbudowaną muskulaturę pozując w samych gaciach, a stamtąd już tylko jedno kliknięcie do jego konta na Twitterze i OnlyFans, gdzie się masturbuje i ma grono swoich fanów (jest gejem).

To tak jakby działał w ich głowie jakiś algorytm: jestem atrakcyjny ----> założę sobie OF. Taka logiczna zależność.

Mam co do tego mieszane uczucia. Jakieś obrzydzenie połączone z zazdrością.

#mikrokoksy #mirkokosy #blackpill
  • 11
  • 0
@Guezeman zgadam się, że to może być jakiś mechanizm psychologiczny. I też swoją rolę odgrywają filmy itd, które nas wystawiają na taki, a nie inny obraz Stanów. Ale ci Amerykanie, których znam, zwłaszcza młodzi, są bardziej wysportowani, atletyczni niż ich równolatkowie z Europy.
@AlexBrown

ja byłem w Stanach wielokrotnie i faktycznie te grubasy które nie mogą aż chodzić i muszą jeździć na wózkach z otyłości to nie mit tylko codzienność
ale faktycznie dotyczy to raczej starszych ludzi, wśród młodych nie widać tego aż tak. Ludzie żyjący w ten sposób jak w pierwszym zdaniu nie żyją zbyt długo więc bardzo niewykluczone że niedługo zobaczymy duże zmiany w statystyce ( ͡º ͜ʖ͡º)
@AlexBrown: Przecież to oczywiste, że nie oglądasz na insta kont jakiś przeciętniaków, którzy zresztą też nie prowadzą przecież kont społecznościowych z takim zaangażowaniem. W polskich realiach (czy właściwie dla każdego miejsca na świecie) będziesz miał to samo. Sami młodzi, wysportowani, z pięknymi domami i drogimi samochodami. Do tego dołóż to, że social media != prawdziwe życie, nawet w przypadku tych najbardziej popularnych kont.
@AlexBrown: W Stanach podoba mi się koncepcja uczelnianego sportu i całej otoczki tego. U nas jest macie piłkę grajcie i jakieś gównozawody. Ja się wkręciłem właśnie w futbol amerykański i w moim odczuciu jak się ogarnie zasady to jest ciekawsze niż nasza piłka. Żałuje tylko, że tak późno zacząłem to trenować.