Wpis z mikrobloga

A ja uważam, że PiS-owcy przegrali dzisiaj wybory. Zobaczyli w badaniach, że obietnica 800+ niewiele zmieniła w kontekście sondaży, więc rzucili w akcie desperacji jedno ze swoich ostatnich kół ratunkowych - przeterminowany, nudny projekt nad którym pracują od wielu lat - nienawiść do Tuska.

Jeżeli faktycznie tak tym pokierują, że „wykluczą” Tuska z polityki - nawet czasowo - to założę się, iż odbije im się to czkawką. Polacy lubią działać na przekór. Ta komisja to jest już taki lvl politycznego zacietrzewienia, że wierzę, iż zmotywuje wielu antypisowców, którzy zostaliby w domach, aby udali się do urn wyborczych. Również takich, którzy nie lubią zarówno Tuska, jak i PiS-u.

Każdy polityczny ładunek emocjonalny tego typu będzie jedynie jednoczył opozycję i obnażał słabość tego zdesperowanego rządu, który bez pewnego „antysystemowego” alkoholika nawet nie posiada sejmowej większości.

Mnie osobiście - zmęczonego polską sceną polityczną cynika - PiS-owcy ponownie zmotywowali do podjęcia jakichkolwiek obywatelskich działań. Są w tym po prostu bezbłędni. Czy to będzie choćby wywieszenie plakatu na bramie, czy udział w nadchodzącym marszu - jeszcze nie wiem. Wiem jedynie, że trzeba się w końcu tych szkodników pozbyć.

#bekazpisu #lextusk #bekazprawakow #bekazlewactwa
  • 60
@93michu93 co do afery taśmowej to pierwszy przykład z brzegu;

https://tvn24.pl/polska/kamieni-kupa-i-inne-murzynskosci-zmyslne-efektowne-najwazniejsze-wypowiedzi-podsluchanych-politykow-ra443017-3365927

do tego pamiętaj że TVN to telewizja prywatna. Jej prywatni właściciele i udziałowcy wyznają wartości które są PiSowi obce.

TVP zaś ma misję, misję która jest rzetelne przekazywanie informacji oraz bezstronność. PiS zaś uczynił z mediów publicznych tubę propagandową za którą płacimy wszyscy.
@Tywin_Lannister: Nie sądzę żeby ta ustawa miała służyć do kneblowania Tuska, gdyż ma wiele koneksji w UE, co by doprowadziło do ogromnej gównoburzy, blokady środków, kar i ogólnie wyciągnięcia ciężkich dział.
Byłby to dla nich gwóźdź do trumny.

Za to bardziej realnym scenariuszem jest uderzenie tą ustawą w konfederacje, która podkrada im trochę głosów i rośnie w siłę, a może nie chce być im w opozycji w stylu kukizowym.
Zresztą w