Wpis z mikrobloga

A ja uważam, że PiS-owcy przegrali dzisiaj wybory. Zobaczyli w badaniach, że obietnica 800+ niewiele zmieniła w kontekście sondaży, więc rzucili w akcie desperacji jedno ze swoich ostatnich kół ratunkowych - przeterminowany, nudny projekt nad którym pracują od wielu lat - nienawiść do Tuska.

Jeżeli faktycznie tak tym pokierują, że „wykluczą” Tuska z polityki - nawet czasowo - to założę się, iż odbije im się to czkawką. Polacy lubią działać na przekór. Ta komisja to jest już taki lvl politycznego zacietrzewienia, że wierzę, iż zmotywuje wielu antypisowców, którzy zostaliby w domach, aby udali się do urn wyborczych. Również takich, którzy nie lubią zarówno Tuska, jak i PiS-u.

Każdy polityczny ładunek emocjonalny tego typu będzie jedynie jednoczył opozycję i obnażał słabość tego zdesperowanego rządu, który bez pewnego „antysystemowego” alkoholika nawet nie posiada sejmowej większości.

Mnie osobiście - zmęczonego polską sceną polityczną cynika - PiS-owcy ponownie zmotywowali do podjęcia jakichkolwiek obywatelskich działań. Są w tym po prostu bezbłędni. Czy to będzie choćby wywieszenie plakatu na bramie, czy udział w nadchodzącym marszu - jeszcze nie wiem. Wiem jedynie, że trzeba się w końcu tych szkodników pozbyć.

#bekazpisu #lextusk #bekazprawakow #bekazlewactwa
  • 60
słucham? ja kocham Polskę. to wy, lewaki, darzycie ją nienawiścią.


@mieszczanski_trubadur: żaden patriota nie głosuje ani na Konfederację, ani tym bardziej na tzw. Suwerenną tzw. Polskę.
PS. Wszędzie widzisz lewaków? Czy konsultowałeś się w tej sprawie z lekarzem psychiatrą?
@r333m4k444: @ogkush nie no spoko, ja rozumiem roznice, stwierdzam tylko fakt, ze obie partie maja swoje telewizje.

Nie, żeby Polsat nie był totalnie propisowski

@r333m4k444 tak jest, Stanowski tez jest pisiorem dopoki nie dowali cos pisowi, wtedy zbiegaja sie pisowcy i pisza, ze peowiec xD
Nie wiem dlaczego tak walczycie z Pisem jak Pis to takie drugie PO, czyli roznia sie tylko malo znaczacymi kwestiami. Obie partie rzadzily po 8 lat,
@Skorvez_957_ Nie wygrają i porównywanie Polski do Turcji czy Węgier to głupota. W Polsce PiS nigdy nie był tak silny jak Erdogan czy Orban. Mamy też silniejsze ośrodki miejskie jednoznacznie prounijne i antykaczystowskie i nie dotyczy to tylko Warszawy. W kategorii miast 20-50 tysięcy obecnie też prowadzi PO nad PiS. PiS ma przewagę wyłącznie na wsi i nawet tam jest mocno osłabiony. Gdyby nie zawłaszczenie państwa to obecnie pewnie by miał spadki
@Tywin_Lannister @TypowyZakolak jesteście panowie nadal naiwni i pis robi was w kakao, a wy myślicie, że chodzi i kakao do mleka. Tuskowi włos z głowy nie spadnie, tak jak do tej pory żadnemu "ważnemu" politykowi, ale wy dalej jakieś urojenia macie, że dojdzie do tego, ale nie dojdzie, nawet jak po przejmie władzę to żadnemu z pisu też włos z głowy nie spadnie.
Według mnie głowy będą leciały u dziennikarzy, którzy będą
@Tywin_Lannister: Im nic a nic nie chodzi o ludzi... Głosy to sobie zorganizują. Bardziej im chodzi o to by nie było drugiego wpływowego polityka, który byłby im na równi. O to właśnie chodzi by czymś go zarzucić i obciążyć aby teraz nie miał czasu/możliwości działać.
@TypowyZakolak nie przejrzałem, ale nie mam pamięci do 3 tygodni w tył i wiem, że pis jest #!$%@? inteligentny, tylko wykorzystuje swą inteligencję dla swoich spraw.
Wystarczy spojrzeć na pewne sprawy z dystansem, nienawidzę PiSu, ale potrafię im przyznać, że robią ludzi jak chcą, a ludzie w tym czasie wola się żreć między sobą, zamiast się zreflektować, bo to drugie wymaga wysiłku intelektualnego, a to pierwsze daje upust.
Gdyby nie dziennikarze to
Gdyby nie dziennikarze to o 90% wałków byś nawet słyszał.


@uriel_ck: Gwarantuję Ci, że o 90% wałków nie słyszysz.

Wyciekają pojedyncze (albo wyjątkowo grube) afery - i nie zmieniają niczego.

Był taki okres, że chyba codziennie była jakaś afera pisu (w czasach, gdy było głośno o willi+).

I co? i gówno! Pis 35% poparcia.

To nic nie znaczy. Pis nie ryzykowałby takiego numeru dla udupienia paru chłystków z aparatami, którzy realnie
@TypowyZakolak ja wiem, że ten pomysł jest poroniony i że to strzał w kolano, ale pamiętaj, że to oni mają TVP z 2 miliardami rocznie, to jest kupa kasy przeznaczona na manipulację, a poparcie PiSu pokazuje, że to działa i największą głupotę przekują w sukces dla 30% wyborców.
Do wyborów mamy jeszcze 3 miesiące, a nie jeden pomysł PiSu był klapa, a kto jeszcze pamięta zmianę prawa o aborcji? jak już się
@uriel_ck: Z drugiej strony, strajk kobiet sprowadził pis z 35-40% do 30-35%. I to na stałe. Więc jednak stracili 5pp poparcia - coś to dało.

Jeśli teraz stracą nawet 1-2pp, to będzie to dużo. Bo oni są na granicy tego, by stworzyć z konfą rząd większościowy. Stracą 1-2pp i już nie dadzą rady.
@Herubin: Co racja to racja UE i Biden powstrzymują nas przed staniem się drugą Białorusią, Węgrami czy Turcją choć tam wiadomo kto rządzi jeden człowiek i jedna partia. Nam bliżej do Rosji gdzie rządzą oligarchowie ale mniejsza oto. Gdyby nie unia i proeuropejskie zapędy społeczeństwa to bylibyśmy w jeszcze ciemniejszej dupie. Retoryka antyunijna czy prorosyjska nie działa choć też na takim szkodliwym gadaniu można zyskać. Mieszkańcy miast nie za bardzo popierają