Wpis z mikrobloga

@XyzykDX: Jest tam uwzględniona średnia wieku pojazdów elektrycznych i spalinowych? Nie wydaje mi się. Elektryk na naszych drogach ma średnio ze 2 lata, a spalinówki po 15.
Tylko Ty wiesz, że zakaz wjazdu pojazdów z LPG do garaży podziemnych de facto NIE ISTNIEJE JAKO PRZEPIS w naszym pięknym prawodastwie?


@Darth_Gohan:

smiem twierdzic, ze dokladnie tak samo, jest z wjazdem z elektrykiem na prom w Szwecji :))
@sylwek2k: No ja jestem jednak skory twierdzić, że przepisy w krajach zachodnich nie są warte funta kłaków i są ważne, a nie jak u nas prawodastwo jest pisane na kolanie.

W dodatku przepis z zakazem wjazdu narazie obowiązuje tylko u części floty ze względu na to, że w tej chwili zwyczajnie nie są w stanie zgasić tych aut.

Na zachodzie zapobiegają. U nas? Nigdy.
@XyzykDX: Ciężko żeby paliły się częściej jak jest ich mniej i nie biorą tak często udziału w poważnych wypadkach xd

Za to mają zajebistą funkcję samozapłonu ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Greenwonsz: oprócz nowego merca pochodni na A2, gdzie nikt nie wie dlaczego babka jechała i paliła się w środku przez kilka km ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dużo Ferrari się też zapalało (chyba California, ale nie dam sobie jajec uciąć).
artykuł na który się powolujesz porównuje liczby bezwzględne, a jakby nie patrzeć to elektryków ciągle jest sporo mniej. Porównanie miałoby sens, gdyby zestawić ze sobą odsetek pożarów wśród elektryków vs odsetek pożarów wśród spalinowych, a nie odsetek jednych i drugich w ogólnej liczbie aut.


@Drmscape2: Dzięki Mireczku za wyręczenie z tego komentarza bo OP @XyzykDX powołał się na takie gówno, że aż szok.
@XyzykDX: statystycznie najczęściej palą się aut w przedziale 15-20 l. W Polsce takie auta stanowią 50% samochodów spalinowych. Ile elektryków jest obecnie w takim wieku? Ile pali się kilku letnich samochodów? Tymczasem elektryki prosto z salonu się już palą ????