Wpis z mikrobloga

@dobry_chlopak: Ciekawe ile tych wykopowych miłośników elektryków ciągle omija temat procesu wydobycia litu dla baterii, i jak często na obronę przywołuje jakieś badania które są tak samo wybiórcze jak to wyżej przywołane o statystykach samozapłonów. Albo fakt jak łatwo bateria litowo-jonowa może zapłonąć gdzie wystarczy lekko uszkodzić baterię, wystawić na kontakt z tlenem, i jak trudno takie coś ugasić bo woda tylko potęguje płomienie w przypadku litu.

No ale, chyba każda
supra107 - @dobry_chlopak: Ciekawe ile tych wykopowych miłośników elektryków ciągle o...

źródło: BELGAIMAGE-127113943

Pobierz
  • Odpowiedz
Pozdro, częściej wstawiaj zdjęcia palących się elektryków, aby utrzymać efekt potwierdzenia


@XyzykDX: Taaaaa, a ile jest spalinowych? Jaki mają wiek? Dzisiaj kolega mi opowiadał o jakiejś znajomej, była u mechanika, wymienił jej filtr paliwa, przy okazji uwalił jakiś wężyk, który zamówił, klientce oddał samochód, aby jeździła, mówiąc pani się nie boi diesel się nie zapali, wymienię jak przyjdzie część :) Jeździła, jeździła samochód się zapalił i spłonął.

Mi też w 2013
  • Odpowiedz
@dobry_chlopak: przecież statystycznie auta elektryczne palą się rzadziej: https://www.benchmark.pl/aktualnosci/samochody-spalinowe-pala-sie-czesciej-od-elektrykow.amp Pozdro, częściej wstawiaj zdjęcia palących się elektryków, aby utrzymać efekt potwierdzenia


@XyzykDX: i co z tego że rzadziej się palą skoro nie da się ich ugasić? Ich "gaszenie" polega na czekaniu aż sam się wypali co potrafi trwać kilkanaście godzin.
  • Odpowiedz
-elektryki to nowsze pojazdy z niskimi przebiegami. Po ulicach nie jeżdżą dwudziestoletnie tesle, a nawet hybrydy. Są przez to mniej awaryjne, zazwyczaj prawidłowo serwisowane, mają więcej systemów bezpieczeństwa.


@pan-bartolomeu-dias: Pierwsza toyota prius xw10 (hybryda) wyszła w 1997 a potem w 1999 honda insight, więc stwierdzenie że nie ma 20 letnich hybryd jest błędne. Ostatni car spot wstawiony od internetu jaki mogę znaleść to 2021 więc pewnie jakieś ilości jeszcze się poruszają
  • Odpowiedz