Wpis z mikrobloga

#programista15k #programowanie #informatyka

Mirki jak to wygląda teraz z rynkiem pracy? Czy rzeczywiście jest ciężej i mniej projektów?
Moja kontraktornia ma podobno problemy z klientami, projektami, wiele osób siedzi na "ławce rezerwowych" (w tym ja od miesiąca) i możliwe że od lipca mi podziękują.
Ciężko będzie mi coś znaleźć? Doświadczenie to 7 lat w automatach. Java/Selenium, robot framework, UFT itd itd. podszkole się chyba jeszcze w Pythonie. Właściwie to na dniach zacznę coś szukać, ale czy uda mi się ogarnąć coś od tego lipca?
  • 20
@Volantie: nie 7 lat to nie senior, senior to doświadczenie, projekty i technologie, można być dalej przeciętnym midem po tylu latach bądź dobrym juniorem z nieadekwatna nazwa stanowiska
@mar-v-son: jest recesja wiec jest gorzej, ale oferty nadal są i jest ich całkiem sporo, więc jeżeli 7 lat doświadczenia odpowiada umiejętnością to na luzie uda się zmienić
@mar-v-son: U mnie w korpo mówili że jeszcze nie widzieli tak długiej ławki więc chyba rzeczywiście nie jest za ciekawie xD


@MtEverest: ktoś ostatnio pisał, że pod tym względem jest poprawa i ludzie zaczęli schodzić w okolicy maja z ławek - no ale brakuje wiarygodnych statystyk
(co jeszcze z góry nie znaczy że jak powoli schodzą z ławek, to będą wznawiać rekrutacje na nowych ludzi)
w okolicy maja z ławek - no ale


@villager: U mnie z 2/3 miesiące temu chwalili się że zredukowali ławkę z prawie 100 osób do ~10 ale na ostatnim callu znowu oznajmili że ławka rośnie. Według ekspertów managerów trend ma się odwrócić w q3 ale nie wiem czy po prostu nie próbują uspokoić ludzi xD Osobiscie mam kontrakt do konca roku i troche sie obawiam że kolejnego już nie dostane (
@mar-v-son: jeśli ktoś umie programować to pracę znajdzie. Nawet jeśli ktoś nie umie to niestety też. Nadal raz po raz natrafiam w projekcie na totalnie zj*any kod - ktoś go jednak pisze i bierze za to kasę. Powiecie, że trzeba nie puszczać na code review - no ja nie puszczę, ale pięciu innych da +1 lgtm bez czytania.
@mar-v-son: rynek jest ciężki, jakąś pracę znajdziesz, ale jeśli nie będziesz mieć szczęścia to możliwe, że będziesz musiał zejść trochę z obecnej stawki (no chyba, że już teraz masz poniżej rynkowej)