Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko158
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

304

Szef będzie musiał uważać na twój poziom stresu i samopoczucie w pracy. PIP szyk

Szef będzie musiał uważać na twój poziom stresu i samopoczucie w pracy. PIP szyk

Państwowa Inspekcja Pracy chciałaby, by pracodawcy musieli brać pod uwagę nie tylko fizyczne zagrożenia w miejscu pracy,

starnak
starnak
z
bezprawnik.pl
dodany: 15.05.2026, 05:19:45
  • #
    praca
  • #
    pip
  • #
    bhp
  • #
    stres
  • 98
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (2)

I Am Declaring War on STRESS!
marcin-van-staar
z youtube.com
  • 11

Pokaż 18+

Rzeczpospolita Świrska :]
SCAInet
z youtu.be
  • 2

Komentarze (98)

najlepsze

Smutny_Marek
Smutny_Marek
15.05.2026, 05:29:27 via Wykop
  • 170
Już widzę jak pracodawcy cieszą się z tych zmian i zaczynają dbać o pracownika. Mnie czeka przeniesienie do innego oddziału firmy w której pracuje (powód - bo tak - pewnie abym się zwolnił) oddalonego o 40km bo prawo pracy zezwala na takie myki, a tu nagle mają zacząć przejmować się zdrowiem psychicznym pracowników ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

nirvikalpasamadhi
nirvikalpasamadhi
15.05.2026, 06:37:26 via Wykop
  • 75
@Smutny_Marek: Masz depresję? Życiowe problemy? Chcesz wyjść na prostą? A to sory ale praca jest tylko dla ludzi, którzy nie mają zmartwień.

Oczywiście pomysł fajny. Najcudowniej, gdyby to wynikało naturalnie ze zwykłego człowieczeństwa, a nie z obowiązku nałożonego przez PIP. Myślałem, że nie da się nakazać szczęścia ustawą, a jednak się myliłem. Bo z takim przepisem, nikt z depresją nie znajdzie pracy.

Już nigdy.

  • Odpowiedz
Aureilon
Aureilon
15.05.2026, 08:15:41 via Android
  • 24
@nirvikalpasamadhi: i nagle każdy areczek, ktoremu grozi zwolnienie będzie mówił że ma depresję i złą sytuację rodzinną i w konsekwencji Januszex z kołchozu zmieni się w ośrodek pomocy społecznej xD
  • Odpowiedz
Spioszeq
Spioszeq
15.05.2026, 08:13:13 via Wykop
  • 117
Niech państwowa inspekcja pracy zacznie wykonywać swoje dotychczasowe obowiązki i będzie dobrze
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ostatni_lantianin
ostatni_lantianin
ostatni_lantianin
15.05.2026, 09:09:56 via Wykop
  • 18
@Spioszeq: no po co jeszcze by coś znaleźli.
To kolejny przykład "stalinizacji prawa" - nie możemy walczyć z patologią skutecznie to dowalimy drakońskie kary, może nadal będziemy łapać 1 na 1000 kryminalistów, ale za to ten 1 odsiedzi wyrok za resztę xD
To samo przecież jest w PoRD - co i rusz dokładają punkty za przekroczenia, wyprzedzanie na PDP a w realu milicja w ogóle za to nie łapie poza
  • Odpowiedz
PiersiowkaPelnaZiol
PiersiowkaPelnaZiol
15.05.2026, 12:12:22 via Wykop
  • 9
@Spioszeq: w powiatowych inspekcja pracy zna się z januszami biznesu i dostają pod stołem (nie pytaj skąd wiem). Jak człowiek zacznie się interesować tymi wszystkimi wałami to idzie ocipieć i nabrać myślenia 24/7 że ten świat jest p------y i robisz tylko by mieć co zeżreć i gdzie spać.

Inspekcję pracy powinni zastąpić nawet darmowym planem chatagpt bo i tak by robił lepszą robotę niż te miernoty z pipu w powiatowych.
  • Odpowiedz
staryhuop0
staryhuop0
15.05.2026, 08:27:41 via Wykop
  • 67
Szef będzie musiał uważać na twój poziom stresu i samopoczucie w pracy.

Mój szef dba o to aby:
- mój poziom stresu nie był za niski;
- moje samopoczucie nie było za dobre.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

radaroskop
radaroskop
radaroskop
15.05.2026, 11:03:20 via Wykop
  • 14
@staryhuop0: Czując się za komfortowo człowiek zapomina o pracy Panie Areczku.
  • Odpowiedz
cepheus
cepheus
15.05.2026, 13:32:40 via Wykop
  • 8
@staryhuop0: i stan konta nie był za wysoki (╭☞σ ͜ʖσ)╭☞
  • Odpowiedz
NocnyAtakPterodaktyla
NocnyAtakPterodaktyla
15.05.2026, 10:28:43 via Wykop
  • 63
Pracowałem w wielu firmach i jeśli miałbym wskazać coś, czego polscy przedsiębiorcy i ich kapo na niskich/średnich stanowiskach kierowniczych nienawidzą najbardziej - to będzie to spokojna i przyjemna atmosfera w pracy. Nawet jeśli oddolnie sami pracownicy tak zorganizują sobie pracę by było sprawnie, fajnie i przyjemnie, to Janusz i jego przydupasy zaraz "wkraczają do akcji" i zaczyna się cały przekrój strategii mobbingowych. Wbrew pozorom czasem naprawdę wyrafinowanych. Wszystko po to, byś nie
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Makarow
Makarow
15.05.2026, 11:02:24 via Wykop
  • 12
Pracowałem w wielu firmach i jeśli miałbym wskazać coś, czego polscy przedsiębiorcy i ich kapo na niskich/średnich stanowiskach kierowniczych nienawidzą najbardziej - to będzie to spokojna i przyjemna atmosfera w pracy.


@NocnyAtakPterodaktyla:

Niestety to jest nasza wspólna cecha jako narodu, my nie lubimy spokojnie, rzeczowo i merytorycznie
  • Odpowiedz
Gleacher
Gleacher
15.05.2026, 17:35:24 via Wykop
  • 7
@NocnyAtakPterodaktyla: Nic mi tak oczu nie otworzyło jak praca dla Szwedzkiej firmy, ze Szwedami, dla Szwedów. Co prawda tech, ale jakby przeciętny właściciel polskiej kontraktorni to zobaczył, to by chyba zszedł na zawał xD

Nigdy nie byłem już tak produktywny i zrelaksowany jak w tej pracy ze Szwedami. Nikt mnie tam nie dopytywał codziennie o progres, nie wrzucał mi z d--y gorących ziemniaków. Dzięki niestresującej atmosferze robiłem tak dużo, że
  • Odpowiedz
Rekonesans
Rekonesans
15.05.2026, 08:17:21 via Wykop
  • 37
Przecież wydajność w wielu firmach bazuje na stresie i dociskaniu śruby.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ondraszek
ondraszek
ondraszek
15.05.2026, 10:43:52 via Android
  • 20
@Rekonesans i szczuciu na drugiego pracownika
  • Odpowiedz
miszczu90
miszczu90
15.05.2026, 13:22:14 via Wykop
  • 2
@Rekonesans: @ondraszek nie zapominajcie o wykorzystywaniu czyjejś pracy jako swojej, już widzę jak pip interweniuje np. na uczelni wyżej, jak formalnie studenci nawet nie pracują robiąc prace zaliczeniowe.
  • Odpowiedz
Zbyszek_Kudriawcew
Zbyszek_Kudriawcew
15.05.2026, 08:14:18 via Wykop
  • 19
W końcu będą mogli zwolnić kogo się chce i kiedy się chce, pod przykrywką wprowadzania toksycznej atmosfery, zachowań stresogennych wśród współpracowników, co potwierdzają liczne, anonimowe ankiety ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

SCAInet
SCAInet
15.05.2026, 10:33:40 via Wykop
  • 14
Droga PIPo, mój pracodawca mnie stresuje wymagając realizacji zadań w terminie, a terminy ustala z d--y. Proszę o interwencję
( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

WesolyLudwiczek
WesolyLudwiczek
15.05.2026, 11:47:50 via Wykop
  • 1
@SCAInet: Jeżeli wyrabiasz się w terminach to znaczy, że nie są z pupy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
krebul
krebul
krebul
15.05.2026, 11:59:50 via Wykop
  • 1
@SCAInet: To już teraz tak działa. Np. przy zadaniowym czasie pracy zadania muszą być tak przydzielane, by były możliwe do wykonania w zadanym czasie ( ͡° ͜ʖ ͡°) UoP to nie jest umowa wyniku jak np. dzieło, a należytego starania, jak zlecenie.
  • Odpowiedz
izera-grom
izera-grom
izera-grom
15.05.2026, 10:16:43 via Wykop
  • 12
I bardzo dobrze. Jak ci ktoś da w pracy w pysk (i nie złamie ci szczęki lub nie wybije zęba) w czasie kłótni to w zasadzie nic wielkiego się nie dzieje. Tym czasem szkody psychiczne są u człowieka mijanego na ulicy przeważnie niewidoczne, a nierzadko wymagają wielu lat leczenia (psycholog/psychiatra/terapia) i dużych kosztów. Często bywa że człowiek nie wraca do pełni zdrowia psychicznego i ma złamane życie. Osoby odpowiedzialne za wyrządzanie takich
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kelebglin
kelebglin
kelebglin
15.05.2026, 08:13:00 via Wykop
  • 12
Zetki wyprowadziły się z domu i Pikachu face, bo życie to jednak nie tik tok i Instagram. Trzymam kciuki za was, bo zaczynacie w ciężkich czasach dla proli ;)
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mr-dawid
mr-dawid
15.05.2026, 08:20:41 via Android
  • 7
@kelebglin ale to w końcu popierasz postawę zetek czy się z nich nabijasz?
  • Odpowiedz
kelebglin
kelebglin
kelebglin
15.05.2026, 10:19:33 via Wykop
  • 5
Trzymam kciuki, bo trzeba walczyć o swoje.
  • Odpowiedz
Manah
Manah
15.05.2026, 10:48:29 via Wykop
  • 9
Nie potrafią obecnych przepisów wyegzekwować a będą dokładać nowe.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

miszczu90
miszczu90
15.05.2026, 13:28:26 via Wykop
  • 1
@Manah: @krebul @motvik Niestety nie zgadzam się, wszystko jest teoretyczne - np. żabki to praktycznie poddaństwo pracownicze, w praktyce zupełnie nie do ruszenia przez instytucje typu PIP, wszelkie spory opierały/ją się na sądach, ale korpo i tak ma wywalone, aczkolwiek dostosowuje część swoich działań do możliwości.
  • Odpowiedz
krebul
krebul
krebul
18.05.2026, 07:22:34 via Wykop
  • 0
o ten stosunek gdzie żabka ciśnie i stresuje najemcę

@miszczu90: Tak, ale to jest relacja między firmami i to jest jak najbardziej w porządku. Nie wyobrażam sobie by w innej branży państwo interweniowało i mówiło np. "wiemy, rozumiemy, że opóźniają się dostawy i zaraz zapłacicie 600mln kary umownej za gotowego produktu, ale oni się stresują, nie poganiajcie ich tak". ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A że spora
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Strona 1 z 4
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3097
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2460
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2069
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
2037
Clint Eastwood kończy 96 lat
Clint Eastwood kończy 96 lat
1794
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #pracbaza
  • #korposwiat
  • #pracait
  • #pieniadze
  • #polska
  • #pytanie
  • #kolchoz
  • #gospodarka
  • #studia
  • #prawo
  • #zarobki
  • #heheszki
  • #ekonomia
  • #bezrobocie
  • #programowanie

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking