Wpis z mikrobloga

A więc tak, wpis z gatunku nie wiem co robić ze swoim życiem.

Mam ponad 30 wiosen na karku. Jestem singlem. Od ponad 4 lat mieszkam na #emigracja w #uk. Mam stabilną, dość dobrze płatną pracę. Tylko problem polega na tym, że nigdy do końca się nie zintegrowałem. Plus okazało się, że nie do końca przepadam za Anglikami.

No i wczoraj dostałem ofertę pracy z FAANG w #niemcy, a konkretnie w Monachium. Na papierze pensja większa o około £20k, no ale koszty życia pewnie też będę miał większe. Praca na pewno będzie znacznie bardziej wymagająca, pewnie około 12h - 14h dziennie.

Co byście zrobili na moim miejscu?

#pracait #programista15k #programista25k #programowanie
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@groman43:

Praca na pewno będzie znacznie bardziej wymagająca, pewnie około 12h - 14h dziennie.


no ale koszty życia pewnie też będę miał większe.

Dlaczego tak uważasz, wydaje się, że tak
  • Odpowiedz
@groman43: jeśli nie ma tam w tej Anglii nic co by Cię mocno trzymało to ja bym jechał. FAANG w CV daje dużego boosta do kariery i nawet jeśli Ci się tam nie spodoba to potem z takim CV przyjmą Cię prawie wszędzie. Jednak to też trochę zależy, który to FAANG. Najmniej prestiżowy z nich jest Amazon, a zapieprz jest tam duży. Natomiast jeśli to np. Meta albo Google to
  • Odpowiedz
  • 0
@OskarDw: Firma jest trochę do tyłu z deadlinem. Ludzie z US powiedzieli mi wprost, że pracują po 12 godzin. W Germanii może byc to odrobinę bardziej cywilizowane, ale pewnie i tak będę miał nadgodziny.
  • Odpowiedz
@groman43: Raczej kultura pracy będzie bardziej zbliżona do tej angosaskiej, niż niemieckiej. Natomiast kto powiedział, że trzeba w takiej firmie pozostać na lata? W Monachium jest dużo dużych graczy, którzy potrafią należycie opłacić wysokiej klasy specjalistę, a jednocześnie szanują work-life balance jak żaden inny kraj, dzięki mocno sytuowanym związkom zawodowym.
  • Odpowiedz
@groman43: Pamiętaj że kwoty są w brutto a Niemcy mają bardzo wysokie podatki dla singli bez dzieci

Koszty życia a zwłaszcza mieszkania w Monachium są najwyższe w Niemczech ale jeśli nie czujesz się w UK dobrze to co ci szkodzi?
  • Odpowiedz
@groman43: W Monachium drogie jest jedynie mieszkanie - ale porównując z UK pewnie to jest ten sam poziom. Samo miasto jest bardzo fajne do życia, polecam. Kultura pracy i prawo pracownika jest tutaj też chyba najbardziej cywilizowane na świecie, nie ma mowy o żadnym nadwyrężaniu umowy, a szczególnie w FAANGu. Do tego największy plus Monachium to urozmaicenie kulturowe. W mieście prawie 50% mieszkańców to obcokrajowcy i nie czujesz się nigdy
  • Odpowiedz
Jednak to też trochę zależy, który to FAANG. Najmniej prestiżowy z nich jest Amazon


@bart40404: Amazon to właśnie najbardziej prestiżowy a przez to wymagający gracz z FAANGu.
  • Odpowiedz
Praca na pewno będzie znacznie bardziej wymagająca, pewnie około 12h - 14h dziennie.


@groman43: absolutnie olałbym każdą ofertę pracy wymagająca 12 - 14h. To jest fajne jak jesteś młody, jak już masz te 30+ to nie ma sensu - dodatkowy hajs ci tego nie zrekompensuje.
  • Odpowiedz
Ludzie z US powiedzieli mi wprost, że pracują po 12 godzin.


@groman43: Ale ty nie jedziesz do US tylko do Niemiec. W US maja rowniez tylko 7 dni urlopu.
W Niemczech bedziesz pracowal wg. prawa pracy w Niemczech, a nadgodziny to beda dodatkowo płatne, urlop dostaniesz wg. prawa Niemieckiego itd.

Nie pytaj amerykanow ile pracuja w US tylko spytaj niemcow ile pracuja w Niemczech.
  • Odpowiedz