Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Szukam miejsca do życia ale musi być Śląsk.

Ja #programista15k
#rozowypasek obecnie siedzi na wychowaczym i jest z trójką naszych kaszojadów

#pracazdalna here więc nie potrzebuje dużego ośrodka do życia w stylu Warszawa, Wrocław itd. Aaleeee różowa pewnie będzie chciała wrócić do #pracbaza no i też zakładam czarny scenariusz że jednak #it wróci do biur więc nie może to być kompletna dziura.

Po wstępnym riserczu odrzucając miasta typu #bytom #czestochowa #sosnowiec czy #rudaslaska (z całym szacunkiem no ale nie :P)

Miasta które nie wydają mi się zbyt dużą dziurą i na 1 rzut oka wyglądają ok pod kątem pracy, rozrywek, sportu i tego że jest co zrobić od czasu do czasu lub gdzie zjeść. Risercz na podstawie danych z dupy więc chciałbym spytać osób które tam mieszkają lub mieszkały.

#katowice

+ Wiadomo "stolica", biznes a jak biznes to i praca, sporo się dzieje, wydaje się że Katowice zmieniają się i idą w nowoczesne miasto
- Korki, centrum ładne ale 3 ulice dalej familoki i syf, z tego co czytałem to jednak ludzie wyjeżdżają z Kato i miasto się wyludnia

#gliwice

+ Strefy ekonomiczne które jednak przyciągnęły jakiś biznes a jak biznes to i praca, sporo się dzieje (chyba?), miasto studenckie
- Korki? centrum ładne ale są miejsca gdzie dalej jest syf, z tego co czytałem to jednak ludzie wyjeżdżają z Gliwic i miasto się wyludnia

#zory

+Dobra infrastruktura komunikacyjna i łatwy dostęp do autostrady, Ciche i spokojne miasto z dużą ilością terenów zielonych, Duża liczba atrakcji kulturalnych i sportowych?
- Brak większych centrów handlowych, Relatywnie niewiele miejsc pracy w porównaniu do większych miast na Śląsku, chyba jednak dziura ?

#rybnik
+Dogodne położenie geograficzne - bliskość Gór, jezior i granicy z Czechami, blisko do austostrady ?, Wielość terenów rekreacyjnych, parków i lasów, Dobra infrastruktura sportowa i kulturalna.
- chyba kiepsko z pracą, miasto górnicze - pytanie co po wygaśnięciu kopalni czy nie zrobi się dziura?

#bielskobiala
+ Malownicze położenie w Beskidach, co daje wiele możliwości dla miłośników sportów zimowych i turystyki, Wysoki standard życia i rozwinięta infrastruktura, Bogata oferta kulturalna i artystyczna.
-Wysokie koszty życia w porównaniu do niektórych innych miast na Śląsku, Częste utrudnienia w ruchu drogowym w związku z dużym natężeniem ruchu, Mniej miejsc pracy w niektórych branżach w porównaniu do większych miast.

#chorzow - ale raczej z racji bliskości Katowic
+ Centralne położenie na Śląsku, co ułatwia podróżowanie do innych miast, Liczne parki i tereny zielone, w tym największy park na Śląsku - Park Śląski.
- jednak chyba dziura i noclegownia Katowic, praca

#tychy #mikolow #raciborz - Słyszałem sporo dobrego o Tychach że świetnie się rozwijają ale mi się kojarzą z noclegownią xD tutaj nie wiem czy już nie za małe te miasta i czy nie będzie problemu z pracą

A może jeszcze jakieś inne miasto które pomijam? Niestety musi być to Śląsk.



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 17
Mi tam się Mikołów bardzo podoba. Takie spokojne miasto ale nie można powiedzieć, że nic tam się nie dzieje. Komunikacyjnie też wydaje się być bardzo dobrze.
@mirko_anonim: no w sumie ciekawi mnie czemu wywalone na Częstochowę masz?

disclaimer jest taki, że sam mieszkałem niedaleko Kato, na dwa lata przeprowadziłem się do Czewy za laską, potem wróciliśmy typowo na Śląsk (Stary Chorzów, bardzo blisko stamtąd mamy do centrum Kato nawet) i żałujemy, chętnie byśmy na Czewkę wrócili ( ͡° ʖ̯ ͡°)
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.