Wpis z mikrobloga

@niochland: czyli są prognozy na hiperinflację.

Cześć, giniemy, żegnajcie.

Wyobraźcie sobie czasy PRL, gdy taka państwowa propaganda jeździ po mieście i tłumaczy dlaczego jest inflacja 300%. Jakoś ludziom trzeba wytłumaczyć czemu ich książeczki mieszkaniowe są nic nie warte.

Pomyślcie, że to dzieje się właśnie teraz. Nawet z kredytem 2% wprowadzili możliwość oszczędzania na mieszkanie, tak jak książeczki mieszkaniowe.
@niochland jeśli inflacja stosunkowo niedługo (tak do roku maks) wróci do tych 2-3% sprzed pandemii i wojny, to powiedzmy, że jestem w stanie w to trochę uwierzyć. A jak nie to #!$%@? PiS i NBP.
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@gokotgo: w rok spadek do 2-3% inflacji? Kolego, zdejmij proszę różowe okulary. xD Będzie dobrze jak w ciągu roku jakimś cudem uda się zejść do 10%. Zważywszy na rok wyborczy to ja obstawiam, że inflacja pójdzie w drugą stronę i spokojnie przebijemy w ciągu roku 20% w oficjalnych statystykach. Bo doświadczenie życiowe mówi, że już dawno temu przekroczyliśmy 20%.
@Erimar @Lemmonix no jeżeli jakieś losowe wydarzenia są w stanie nagle podbić inflację z 2% do 20%, to brak tych wydarzeń powinien spowodować nagły spadek z 20% do 2%. Dobra, moze przesadziłem z 2-3%, ale do 5% powinna spaść. Oczywiście przy założeniu, że banery i Glapa mają w sobie ziarno prawdy, ja takie rzeczy wolę oceniać analizą wsteczną zawsze skuteczną ( ͡º ͜ʖ͡º)