Wpis z mikrobloga

@Mega_Smieszek akurat w pustyni i w puszczy jest przyzwoite. Miałem jakis czas temu w rękach i z zaciekawieniem czytałem. Ogolnie Sienkiewicz pisał przystępne utwory. Ale fakt, są lektury, które wręcz odstraszają. Szczezl bym w przody niż bym przeczytal
od zawsze czytałem multum książek a gadam jak upośledzony.


@MattCore: Czytam tekst średnio pewnie przez jakieś 12h dziennie od lat. Tak samo.

Ale przynajmniej znam 80%+ słów z angielskiego.

szacujemy, że biegły native speaker będzie znał około 40 000 słów z listy (tj. 67%). Osoby starsze znają więcej słów niż osoby młodsze. Sytuacja wygląda inaczej w przypadku osób posługujących się drugim językiem. W tym przypadku nasze szacunki wahają się od
od zawsze czytałem multum książek a gadam jak upośledzony


@MattCore: W moich obserwacjach najbardziej wygadani, najlepsi w opowiadaniu historii są z reguły mężczyźni pracujący w czysto męskim towarzystwie, w przynajmniej częściowo fizycznej pracy. Budowlańcy, strażacy, takie typy. I to na pewno nie są ludzie czytający nadzwyczaj dużo książek.
@hosearkadiomorales: Z Dukaja najbardziej polecam zbiór Król Bólu - są tam bardziej przystępne opowiadania w krótszych formach. Inne, które czytałem faktycznie mają zawsze jakąś specyficzną manierę i trzeba się wysilić, bo zwizualizować jak piszesz. "Perfekcyjna niedoskonałość" jest pod tym względem wyzwaniem ale np. Inne Pieśni również (to chyba też najwyżej oceniona jego książka na lubimyczytac.pl). Łatwiejsze w odbiorze są chyba Starość Askolota (mnie się nie podobała jednak za bardzo), Lód (ale
od zawsze czytałem multum książek a gadam jak upośledzony


@MattCore: książki tak samo jak filmy czy muzyka są dobre i słabe. Samo czytanie książki nie wystarczy aby się rozwinąć, trzeba jeszcze czytać dobre książki. Inaczej to równie dobrze możesz czytać książkę kucharską.
@Samuraj_ze_Spychowa ehh, czytałem dużo książek i szybko zapominałem ich bohaterów itp. Kiedyś podrywałem laske i wspólnym tematem był Dan Brown. Byłem na bieżąco 4-5 książek przeczytane, to było z 16-17 lat temu. No i co, i nic, pozapominałem wątków, zacząłem się mieszać, laska myślała że ja kłamie i udaje oczytanego :)
@Morderczy_Morszczuk ogólnie lubię SF ale trochę łatwiejsze w odbiorze. Np seria problemu trzech ciał mega mi się podobała. Koniec końców czytanie ma sprawiać przyjemność a nie męczarnie. Nie twierdzę że to zła książka była. Wręcz przeciwnie. Po prostu trudna w odbiorze. A był to mój pirewszy kontakt z duiajem. Ok to za jakiś czas spróbuję ten lód. Dzięki za polecajke
d zawsze czytałem multum książek a gadam jak upośledzony


@MattCore: niemożliwe, że gadasz jak upośledzony. Na pewno jakieś gówno czytałeś, serio. Jakie gadanie jak upośledzony, co ty gadasz, złe czytałeś. Mówię ci złe czytałeś. Inne spróbuj, ja ci załatwię inne. Nie da się nie ubogacać słownictwo czytając. Co ty gadasz, musisz inne spróbować, bo różne są