Wpis z mikrobloga

#pytanie wszyscy polacy są w ten sam sposób #!$%@? czy to tylko ludzie z mojego otoczenia? xD

Nie da się z nimi pogadać na żaden sensowny temat, tylko konsumpcjonizm i kredyty. Mam wrażenie, że gdyby nie #inflacja (= mniej kons00mowania) to PiS by rządził wiecznie. Ciągle tylko #!$%@?ą jaką hipotekę wziąć albo jakie auto xD
Diabeł tkwi w szczegółach, a szczegóły są szczególnie tragiczne xD bo oni się kredytują pod korek na totalnie #!$%@? "inwestycje" - czytaj hipoteka pod sam korek 35 lat i chata 150m^2 pośrodku #!$%@? (której nie będą w stanie zaraz utrzymać ani sprzedać) albo KREDYT na UŻYWANY 10-letni samochód (w takim sztruclu #!$%@? się nie wiem turbosprężarka i sprzęgło + rata kredyciku to już bankructwo xD). Żeby była jasność nie mówimy tutaj wcale o bogatych ludziach, tylko w większości wyrobnicy korporacyjni od Excela 5k/mc #korposwiat

Jak dla mnie chore. Nienawidzę kredytów i jeśli biorę, to tylko w ostateczności nadpłacając jak najwięcej. Komfort psychiczny i swoboda jest dla mnie numero uno. A reszta ludzi widzę świetnie się bawi mając nad sobą żydowskiego bata i pieniądze #!$%@? co do ostatniego grosza xD

#pieniadze #ekonomia #bekazpodludzi #polska #nieruchomosci #patologiazmiasta
Pobierz JanRouterTrzeci - #pytanie wszyscy polacy są w ten sam sposób #!$%@? czy to tylko lud...
źródło: obraz_2023-05-23_155420853
  • 18
@JanRouterTrzeci: wiekszosc ludzi nie kupi tego co chce nigdy nie korzystajac z lkredytu
dodatkowo, kredyt nawet na 8-9% przy inflacji 18% to czysty zysk
oczywiscie kredyt poid korek to bezsnes i tu sie z toba zgadzam, konsumcjonizm jest po prostu slaby

sam mam kredyt na mieszkanie,a le zyje w innym krajau i jego oprocentowanie to 1.17% stale na 20 lat
no powiedz, kto by nme wzial takiego kredytu praktycznie darmowego?
@JanRouterTrzeci:
Tak, co więcej spotkałem się z twierdzeniami, że konsumpcjonizm (tylko inaczej nazwany) to rozwój.
Tymczasem nawet na płaszczyźnie materialnej rozwój to pomnażanie kapitału, a nie zadłużanie się żeby konsumować.
Oczywiście rozwijać się można nie tylko materialnie, ale też moralnie, w zakresie wiedzy, zawodowo itp.
Nawet hobby można nazwać rozwojem no, ale nie konsumpcje.
@JanRouterTrzeci bardzo dobrze, potrzeba takic by tyrali na system. Ci ludzie są zaślepieni konsumpcjonizmem podobnie jak starzy ludzie religią.
Wyznawcy iphonów czy netflixów żyją tym bo to jest na wyciągnięcie ręki i daje im przyjemność i ułudę szczęścia, a że przy okazji #!$%@?ą na to każdego dnia to wszyscy zadowoleni - reszta społeczeństwa, ZUS, rząd, banki, korporacje etc.