Wpis z mikrobloga

@Burczan: najgorsze że oni pewnie się ukredytują bo ona ewidentnie pracuje w budżetówce (bank lubi to) i będą dosłownie żreć gruz z tym dzieciakiem przez najbliższe 25 lat.
A niespodzieewane leczenie kanałowe jednego zęba oznaczać będzie fizyczny głód w tej rodzinie.
  • Odpowiedz
@Deykun:

3.5k to koło mediany kraju, stanowisko OP to to, że połowa kraju nie powinna mieć dzieci bo jest za biedna.

I co, nie ma racji? W zapewnianiu dzieciom dzieciństwa w biedzie nie ma nich chwalebnego... Przy ich zarobkach kredo na sensowne mieszkanie to pewnie 1 pensja pójdzie, co będą w stanie zapewnić dziecku za te pozostałe 3,5k podzielone na 3 osoby? Na praktycznie nic, poza absolutnie podstawowymi potrzebami, nie wystarczy.
  • Odpowiedz
3.5k to koło mediany kraju, stanowisko OPa to: połowa kraju nie powinna mieć dzieci, bo jest za biedna.


@Deykun: mając 3,5 na głowe I BIORĄC KREDYT nie powinno się decydować na gówniaka.
Co innego jak masz dochód rozporządzalny dwa razy 3,5k a co innego gdy masz mniej niż połowe tego.
  • Odpowiedz
@Burczan: op widzę w szoku, ale tak zarabia jakoś prawie gdzieś z połowa kraju. Z resztą czy zarobki 7200 zł + 500 zł są jakieś małe? Ona ma tam jakieś dodatki jeszcze. Moim zdaniem to wystarczająco żeby żyć jako tako.
  • Odpowiedz
@Zborro: tylko i aż tyle żeby nie czuło się wykluczone wśród rówieśników i aby miało zaopatrzone podstawowe potrzeby rozwojowe.
W Ugandzie to będzie gdzieś 20 dolarów miesięcznie. W Luksemburgu około 4000 euro.
Polska będzie gdzieś pomiędzy ;)
  • Odpowiedz
Za 7k na 3 osoby można normalnie przeżyć w Polsce B Dziecko wbrew pozorom jeśli jest zdrowe nie kosztuje wiele.
Czytając wykopków to ja nie wiem jakim cudem dożyłem swojego wieku ponieważ już dawno powinienem paść z głodu ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
  • 61
@thorgoth tylko w powiatowym będzie miało rówieśników właśnie na podobnym poziomie budżetu rodziny jak to opisał op. Ba, będzie nawet jednym z zamożniejszych przy takich przychodach rodziców. Kanałowe w powiatowym tez nie kosztuje też 1500 zł tylko 600, a w szkole nikt nie chodzi z iphone15 pro.
  • Odpowiedz