Wpis z mikrobloga

Baby domagają się żeby szkoła zapewniała darmowe podpaski bo jak to argumentują "okres może przyjść wcześniej niż się spodziewają"

No #!$%@? trzymajcie mnie, chodzą wszędzie z torebkami gdzie mają zestaw kosmetyków, lusterko, makijaże, szminki, pomadki, kredki do oczu, dwie patelnie i toster ale włożyć kilka podpasek na zapas to już problem xDDDD

#kobiety #okres #podpaski #bekazrozowychpaskow
KonwersatorZabytkow - Baby domagają się żeby szkoła zapewniała darmowe podpaski bo ja...

źródło: obraz_2023-05-23_050757208

Pobierz
  • 386
A jaki to byłby problem, gdyby po prostu co miesiąc dostawała za darmo paczkę i sobie ją zabierała do domu? A ty płać.


@Flypho: Czekaj bo nie jestem pewien co chcesz przekazać. Ze by kradły te podpaski do domu? Tak jak potencjalnie można kraść papier toaletowy?

Czy normalnie miałby dostawać?
Bo chyba trochę mijasz się z logika, że tak powiem.
Dostawanie do domu jest bez sensu, w domu to one mają,
Może niech szkoły zaczną od darmowych ręczników papierowych w łazienkach...


@RafB: Miałem okazję być ostatnio w budynku szkoły w toalecie, i hm..może Cię zaszkoczę, ale mają tam papier (badziewny bo badziewny, ale jest) toaletowy i były (równie badziewne, ale były) ręczniki papierowe w łazience, tak że tego.
Zaraz pojawią się głosy o patologicznych rodzinach, gdzie dzieci tego 500+ nie widzą, a rodzice przepijają - można wymienić część tej kwoty na bon na podpaski, ale wtedy wszyscy się oburzą jeszcze bardziej ;)

@kasiknocheinmal: ewentualnie uczyć dzieci żeby w takich przypadkach mieli komu powiedzieć o tym w szkole, a szkoła przekazała to MOPSowi który by działał.
Zresztą mozna sobie w razie w wetknac tam srajtaśme i też zabezpieczy. Naprawdę nie robym sobie jaj, jest milion bardziej potrzebnych wydatkow niz takie rzeczy ktore zaraz ktos #!$%@? czy obrzuci kibel tym dla beki


@ShinpuTokubetsu: Można też liści nazbierać jesienią lub mchu, i też zabezpieczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja np. bym zlikwidował te gówniane do niczego nie słuzące w parktyce stanowiskaz torebkami na kupy psów
@WiesniakzPowolania: Dziewczynki w wieku 14 lat to nie są takie niedorozwoje jak chłopcy, dziewczynki nie demolują otoczenia po to żeby się przypodobać grupie ani w ramach głupich kawałów. Nie przypominam sobie żeby w szkole w babskiej toalecie ktoś wrzucał cały papier toaletowy do kibla czy niszczył mydło jeśli było. Także nie widzę powodu żeby obawiać się że kosmetyczka z podpaskami zostanie natychmiast zniszczona, jeśli chłopcy nie będą mieli do niej dostępu.
@KonwersatorZabytkow: oczywiście największy problem z darmowymi podpaskami dla nastolatek mają osoby, które nigdy dziewczyny za rękę nie trzymały, ale wypowiadać się na takie tematy to sami specjaliści. Sama pamiętam jak u mnie w szkole kilka bliższych koleżanek z tamtego czasu dostało okres zanim jeszcze były zajęcia, na których się te zawrotną *jedną* podpaskę dostawało. Albo jak wiele razy zdarzyło się normalnie po ludzku zapomnieć wsadzić do plecaka i nie wyobrażam sobie
Policz, że w samych szkołach podstawowych masz gdzieś z 400 tysięcy uczennic w wieku menstruacyjnym i każdej musisz co miesiąc kupić 10 podpasek po 1 zł sztuka. W rok się z tego robi 50 mln złotych, a nawet nie policzyliśmy uczennic szkół ponadpodstawowych.


@Flypho: (o nie zauważyłem tej części) powtórzę co wyżej pisałem, nie, żadna dziewczyna czy to rozsądna czy nierozsądna nie będzie mając okres czekała z założeniem podpaski w szkole,
@kluha666 Nie wiem czy wiesz ale w konstytucji RP mamy artykuł mówiący o równości wszystkich obywateli, pozatym w wieku dojrzewania chłopaki też mogą dostać nagłego wytrysku którego obfitość może ich zaskoczyć, tak samo mogą potrzebować większej ilości kalorii żeby zaspokoić swoje rosnące potrzeby więc mamy im dać analogicznie bo ja wiem brom i darmowe schabowe/stejki?
To tak jak byś napisał, że papier toaletowy mogą dostawać do domu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Mutare_mundi:
Ale to nie ja tak napisałem xD. Zadałeś sobie chociaż trud, żeby wejść na stronę tej organizacji i przeczytać o ich planach? Tam nie ma ani słowa o jakimś doposażeniu gabinetów higienistek czy pielęgniarek. Mają być darmowe podpaski dla wszystkich i #!$%@?. Zachowujesz się, jakbyś nie wiedział jak tego typu
@Zolty-snieg w katolickim kraju gdzie polucje i działanie hormonów na chłopów są tematem tabu, jak widać po tym portalu- Większość dzieci nie wie pewnie co i jak. Szkoda że w szkołach nie ma czegoś żeby drugiej połowie populacji ulżyć q problemach. Ja jako 25 latek jak widzę w pracy czy miejscu publicznym rzeczy tylko dla kobiet ale utrzymywane z moich pieniędzy to mnie szlag trafia że muszę pracować na "silne i niezależne"
Ale to nie ja tak napisałem xD. Zadałeś sobie chociaż trud, żeby wejść na stronę tej organizacji i przeczytać o ich planach? Tam nie ma ani słowa o jakimś doposażeniu gabinetów higienistek czy pielęgniarek. Mają być darmowe podpaski dla wszystkich i #!$%@?. Zachowujesz się, jakbyś nie wiedział jak tego typu dodatki socjalne działają.


@Flypho: ależ wiem jak działają, jednak można to potraktować jak papier toaletowy, poważnie to aż taki socjal, że