Wpis z mikrobloga

Baby domagają się żeby szkoła zapewniała darmowe podpaski bo jak to argumentują "okres może przyjść wcześniej niż się spodziewają"

No #!$%@? trzymajcie mnie, chodzą wszędzie z torebkami gdzie mają zestaw kosmetyków, lusterko, makijaże, szminki, pomadki, kredki do oczu, dwie patelnie i toster ale włożyć kilka podpasek na zapas to już problem xDDDD

#kobiety #okres #podpaski #bekazrozowychpaskow
KonwersatorZabytkow - Baby domagają się żeby szkoła zapewniała darmowe podpaski bo ja...

źródło: obraz_2023-05-23_050757208

Pobierz
  • 386
  • Odpowiedz
Obstawiam, że kiedy już dostaje to po prostu ogarnia w domu. Więc idąc dalej tym tokiem rozumowania, musiałą by dostać pierwszy dzień okresu akurat w szkole i to tyle tego kosztu, jeden dzień w miesiącu jak trafi. Coś czuję, żę to tutaj wielki szum w zasadzie o nic.


@Mutare_mundi:
A jaki to byłby problem, gdyby po prostu co miesiąc dostawała za darmo paczkę i sobie ją zabierała do domu? A ty
  • Odpowiedz
Dlatego jestem za tym by w polskich szkołach był dostęp do darmowych podpasek.


@kluha666: Nie ma czegoś takiego jak "darmowe podpaski". Producent podpasek nie produkuje ich non profit. Produkuje je, żeby zarobić, więc szkoła musi je kupić. Więc proponuję żebyś zrobił dobry przykład i zasponsorował jakiejś szkole te "darmowe podpaski" albo odczepił się od między innymi moich pieniędzy - człowieka, który dzieci nie ma. Rodzice w tym kraju to jedna z
  • Odpowiedz
@kluha666 generalnie to rodzic powinien chyba dziecko wychowywać więc i przygotować do okresu, noni od 10 roku życia są zajęcia z WDŻ, które zaczynają się w zasadzie od tematu miesiączki.
Bardzo mnie bawi, jak z okresu próbuje się robić jakąś dramatyczną sprawę w życiu - dodatkowe 12 dni urlopu, darmowe podpaski etc.
Jak boli, to jest lekarz, problem jak każdy inny, darmowe podpaski z budżetu szkoły tylko po to, żeby ktoś je
  • Odpowiedz
@kluha666: One nigdy nie są darmowe, każdy za nie zapłaci. Czemu społeczeństwo ma się na to składać?
Równie dobrze raz do roku rodzice dziewczynek mogliby się na to zrzucić.
Już wam wypralo mózg od tego wszelkiego socjalu.
Tylko dej dej dej. Ja już naprawdę ledwo co ciągnę na te wasze socjale.
  • Odpowiedz
Nie wiem czy wiesz, ale okres mogą dostać kilkunastoletnie dziewczynki, które nie są na to przygotowane. Dlatego jestem za tym by w polskich szkołach był dostęp do darmowych podpasek.


@kluha666: Po pierwsze to od przygotowania do życia swoich dzieci są rodzice, tak jak ci wyżej z resztą napisali. Po drugie rozdawanie za darmo podpasek to kolejna forma socjalu. Ostatnio było wiele oburzenie, że ojojoj PiS chce wprowadzić 800+ i cały Wykop
  • Odpowiedz
@KonwersatorZabytkow: First things first: w szkolnych łazienkach najpierw papier toaletowy, ciepła woda i mydło. A jeśli potrzebne są podpaski i tampony - nikt nie broni nauczycielkom zrzucić się po parę złotych i zrobić zapas na cały rok szkolny dla "zapominalskich". Woźna będzie wydawać - tak jak kredę.
  • Odpowiedz
@KonwersatorZabytkow Moja córka 10 lat dostała okres. W te dni miała nosić ze sobą podpaski. Tylko to jest jeszcze mentalnie dziecko i ona nieraz zapomina się umyć przed spaniem albo zrobić zadanie domowe. Ostatnio właśnie nie wzięła do szkoły i musieliśmy się zrywać z pracy żeby jej przywieźć. Więc popieram pomysł żeby w gabinetach lekarskich w szkole były podpaski.
  • Odpowiedz
Mi się podoba ta inicjatywa z kilku powodów. Po pierwsze, jak dziewczynka dostanie pierwszy raz okresu to fajnie żeby miała poczucie komfortu, że podpaska jest pod ręką w łazience i nie trzeba chodzić i pytać innych dziewczyn, czy akurat nie mają. Zwłaszcza, że istnieje duża szansa na to, że koleżanki z klasy mogą po prostu jeszcze nie mieć okresu. Jeśli okres jest już regularny to pewnie, że powinno zawsze się mieć pod
  • Odpowiedz
@KonwersatorZabytkow: Jezu, to taki problem nosić w tych wielkich torebkach małą paczke podpasek? i nie mowcie, ze to się tyczy "małych dziewczynek ktore sa nieprzygotowane", bo teraz takie male dziewwczynki to są cesto lepiej przygotowane niz te starsze. Zresztą mozna sobie w razie w wetknac tam srajtaśme i też zabezpieczy. Naprawdę nie robym sobie jaj, jest milion bardziej potrzebnych wydatkow niz takie rzeczy ktore zaraz ktos #!$%@? czy obrzuci kibel tym
  • Odpowiedz
@KonwersatorZabytkow: pomysł darmowych podpasek w toaletach jest zły.
Czemu? Bo gówniarze nic nie szanują. Nie wszyscy oczywiście, ale ta mniejszość niestety psuje dostęp całej reszcie. Pochodzę z małego, powiatowego miasta. Normalne było to, że nie ma w toalecie papieru - nosiło się chusteczki. Nie było go dlatego, że szkoła nie kupowała. Nie było go dlatego, ponieważ za każdym razem jak sprzątaczki wkładały nową rolkę to na #!$%@? suficie było pełno papierowych
  • Odpowiedz
@Cadfael: myślę, że warto rozszerzyć pomysł i idąc za ciosem dorzucić darmowe fajki w kiblu. Za moich czasów często wchodząc do kibla słyszałem coś w stylu: „ej może poratować ktoś szlugiem”. Chłopaki po ścianach chodzili z braku dopływu nikotyny, nigdy nie wiadomo kiedy cię najdzie.
  • Odpowiedz
@KonwersatorZabytkow: I tak zupełnie serio. Serio ktoś z was wierzy, że choćby 5% tych podpasek zostanie wykorzystane odpowiednio? #!$%@? się grube siano, ci co mają zarobić to zarobią, a potem te podpaski pójdą do kosza, posłużą do żartów, a dziewczyny jak dostaną okresu to i tak będą miały podpaski swoje, dostosowane do swoich potrzeb, czyli te z których korzystają. To nie jest naprawdę akcja, z której trzeba robić jakieś ogólnopolskie horrendum.
  • Odpowiedz
Po pierwsze to od przygotowania do życia swoich dzieci są rodzice, tak jak ci wyżej z resztą napisali. Po drugie rozdawanie za darmo podpasek to kolejna forma socjalu


@czlowiekzcegla: Dokładnie, dlatego nie rozumiem po co w toaletach darmowy papier i mydło. Każdy powinien nosić swoje
  • Odpowiedz
@Zolty-snieg: Sama sobie zaprzeczasz. W latach 90 można było kupić w sklepiku, ale w latach 20 XXI wieku to jest temat tabu? Gdzie niby? Nie róbmy sobie jaj. Jeśli jakiś urząd, firma, placówka chce sobie takie "różowe pudełeczka" fundować to spoko. U szwagierki w zapyziałej wsi na podkarpaciu w urzędzie i w szkołach są darmowe podpaski i tampony. I nikt nie robi z tego jakiegoś wielkiego halo. Dodatkowo, jest to gest
  • Odpowiedz
@KonwersatorZabytkow: akurat czepianie się podpasek w szkołach czy miejscach pracy to imho głupota. Zwłaszcza w szkołach.

Natomiast ta sama grupa pcha narrację by była też darmowa antykoncepcja, z czym się akurat zgodzić nie mogę. Nie tylko że sam nie skorzystasz, to jeszcze dodatkowo masz w podatkach płacić. No już k bez przesady.
  • Odpowiedz