Wpis z mikrobloga

Ceny są sztucznie zawyżone.
Weźmy takie czipsy - jaki jest realny koszt wytworzenia jednej paczki? 20 groszy? 25? Doliczając wszystkie koszty związane z logistyką niech będzie złotówka, co i tak będzie na wyrost. Tymczasem cena w ciągu ostatnich kilku miesięcy skoczyła o 100% i teraz wynosi 10 zł XD I tak jest z wieloma produktami.
A zauważyliście ile jest ostatnio w takiej biedronce promocji? Kupuję w niej od lat i czegoś takiego jeszcze nie było, ciągle wszystko przeceniają. Dlaczego? Może dlatego że przesadzili i nikt nie jest już w stanie kupować rzeczy w tak absurdalnych cenach, patrz jakaś mekrela w pomidorach - cena już ponad 7 zł, często na promocji w okolicach 6.
O cenach w gastro już nawet nie wspominam.
"HURR ale tam liczą się głównie koszty najmu i energii a nie produktów DURR" - to dlaczego porcje też są coraz mniejsze, albo (o zgrozo) nie są większe? XD
Jak już jakiś czas temu pisałem, może i państwo nas rucha na kasę, ale nie należy zapominać jak bardzo na kasę rucha nas pciembiorca, który gdyby tylko się dało zapłaciłby nam 2 zł za godzinę pracy i odjechał w stronę zachodzącego słońca swoim Lexusem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#inflacja #kryzys #pieniadze #gastronomia #januszebiznesu #pracbaza #antykapitalizm #socjalizm
  • 75
@KrolSandaczPierwszyRozrzutny: tak działa wolny rynek, jak się nie podoba to stwórz sobie swoją fabrykę i twórz czipsy za 4 złote ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Konsumenta trzeba #!$%@?ć we wszystkie dziury, kto tego nie robi jest idiotą. Jakbym sprzedawał cziperki i miał mieć marżę na produkcie 2500% vs 1500% to oczywiście, że wolałbym więcej pieniędzy. Tylko idiota, albo idealista, wolałby zarobić mniej, bo tak. No ale co poradzić.
Co Ty masz w głowie, że tak widzisz świat?


@LifeReboot jakby OP ogarniał świat to miałby gdzieś czy paczka chipsów kosztuje 10 czy 20 zł bo by na żadną cenę nie zwracał uwagi :) chłop rozpisal cały biznesplan nic tylko kopiować i robić chipsy :)
@KrolSandaczPierwszyRozrzutny: promocje są po to, by przyzwyczaić nas do wyższych cen. Ciperki kosztowały cztery złote -> podnoszą cenę na 8 zł. -> większość ludzi myśli sobie "Chyba was #!$%@?ło" -> na co sklep rzuca kartę "Promka na 5 zł" -> Ludzie myślą "Hmm, tylko złocisz drożej" -> 2 miesiące później promka na 6,99 -> za kolejnych kilka miesięcy promka znika i ludzie już są oswojeni z ceną, "Bo przecież już od