Wpis z mikrobloga

Od premiery posiadam Samsunga S23 i ogólnie jestem bardzo zadowolony z telefonu...
No ale coś mi #!$%@?ło i zamówiłem sobie iPhone 14 Pro. Niestety im dłużej bawię się iPhonem, tym bardziej upewniam się w przekonaniu, że lepiej zostawić Samsunga... no chyba, że o czymś nie wiem?
Dlaczego Wy wybieracie iPhone?

Wady
Brak systemowego gestu cofnij
Gorzej działający i wyglądający Carplay, Yanosik, Mapy Google
Kiepski system powiadomień
Ciężka wymiana danych pomiędzy urządzeniami nie Apple (to mogę przeżyć bo mam Macbooka i iPada)
Historia polaczeń tylko na 100 wpisów (co do #!$%@??)
Brak nagrywania rozmów (aktualnie zbędne ale fajnie by było mieć taką możliwość)
Garmin gorzej działa np. nie można wysłać odpowiedzi SMS z zegarka (biorę pod uwagę, zakup Apple Watcha więc teoretycznie problem rozwiązany).
Brak szybkiego uruchamiania aparatu (jest stuknięcie w tył ale działa tak sobie)
Brak Multiwindow (zbyt często nie korzystam, no ale szkoda że nie ma)
Gorsza klawiatura (do tego słabe zamienniki)
Gorszy Dialer (50% funkcjonalności oferowanej przez Samsunga)
Google asystent działa gorzej, a Siri nie rozumie polskiego (tutaj wielki minus ponieważ często używam w samochodzie)
Brak czytnik palca (do przeżycia bo FaceID działa świetnie)
Wsparcie pendrive (iPhone 15 pewnie będzie już miał więc nie ma tragedii)

Zalety
integracja z MacOS - (fajna sprawa, chociaż aktualnie używam KDE Connect i działa znośnie)
MagSafe (teoretycznie do Samsunga można kupić etui z MagSafe ale to nie to samo)
Live photos (bardziej dopracowane niż na Samsungu)
Historie foto (zdecydowanie bardziej dopracowane niż na Samsungu. Chyba jedna z ważniejszych funkcji dla której chce się przesiąść)
Bezpieczeństwo (pod pewnymi względami bezpieczniejszy system)
Lepsza Apka pogody ( niby pierdoła, ale będąc ostatnio na Cyprze mogłem sobie sprawdzić do kiedy jest mocne promieniowanie UV)
Lepsze wsparcie w serwisach zewnętrznych np. mogę dodać bilet z Heliosa do portfela (większość funkcji szybciej trafia na iOS, niektóre są niedostępne na Androidzie)
Bardziej doszlifowany i koherentny system (Samsung idzie w dobrym kierunku ale nadal do Appla mu brakuje)

Dlaczego Wy wybieracie iPhone?
#apple #iphone #ios #samsung #android
saycool - Od premiery posiadam Samsunga S23 i ogólnie jestem bardzo zadowolony z tele...

źródło: iPhone-14-Pro-vs-Galaxy-S23

Pobierz
  • 102
  • 12
@Insiders: W Androidzie jest systemowy gest cofnij od lewej lub prawej strony ekranu i działa w każdym miejscu. W iPhone w niektórych apkach jest gest od lewej, w niektórych od góry, ale jest sporo miejsc gdzie trzeba kliknąć w konkretnym miejscu - zazwyczaj w lewym górnym rogu :(
Aparat w Samsungu uruchamia się szybciej, bo już wyjmując z kieszeni podwójnie klikam power i mam włączony, do tego działa to z każdego
to zawsze jest ciężkie, szczególnie jak masz kupę nawyków z andka, a jak ci nie pasuje, to cóż, masz 14 dni na zwrot
  • 1
@lgc89: Tak, z bliska fotka w jednym miejscu nieco rozmazana ale tekst nadal czytelny. Normalne fotki robi ok.
Jakość zdjęć na podobnym poziomie. Wideo minimalnie lepsze na iPhone. Natomiast LivePhotos i jego późniejsze wykorzystanie zauważalnie lepsze na Apple.
@saycool uwaga, leci. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1. Brak historii połączeń z wybranym kontaktem. Na iOS mam okienko notatek, ale spisywać notatkę za każdym razem po rozmowie? Bez przesady.

2. Brak natywnej możliwości robienia długich screenów w innych aplikacjach. Ograniczenie do Safari i to z zapisem do PDF jest słabe. Rozwiązanie? Zewnętrzna aplikacja. Niby jakaś opcja, ale wolę mieć taką funkcję natywnie.

3. Brak schowka klawiatury. Schowek mógłby
  • 0
@OneNightInTokyo: hmm, wydaje mi się że:
1. Jak w dialerze klikniesz na informacje o kontakcie to masz historię.
3. Zwykły schowek synchronizuje się pomiędzy urządzeniami. Chyba, że chodzi Ci o multischowek z historią taki jak jest w Gboard?
5. Teraz jest bida, ale mam cichą nadzieję, że iOS 17 w końcu otworzy się na Polskę ;)
7. Na samsungu w domyślnej apce SMS też się nie da ( ͡° ͜