Wpis z mikrobloga

Jestem sceptycznie nastawiony do linkedina (uważam, że to portal do lizania się po przyrodzeniach i spamu od hindusów) jednak od 2 tygodni HRówa z dość dobrej firmy z branży IT chce, abym wziął udział w rekrutacji. Nie chcę wklejać screenów, ale dostaję ostatnio od niej wiadomości typu: "czy zapoznał się Pan już z naszą ofertą?", "proszę ponownie o kontakt". Moje doświadczenie pasuje w 90% do opisu stanowiska. Kasa dość dobra (miałbym od pierwszego dnia więcej o 3000zł brutto niż obecnie).

Jak myślicie, czy to jakiś wałek i ktoś jaja sobie robi? Może to jakaś podpucha z obecnej firmy? Niby profil tej Pani legitny, ale nigdy nie wiadomo.

#pracbaza #korposwiat #praca #korpo #pytanie #linkedin
  • 9
Ty potrzebujesz reality check.


@briskmann: wiesz, ja jestem z tych co uważają, że nie ma nic za darmo - jak ktoś mnie kusi większymi pieniędzmi to wyczuwam spisek, bo dlaczego miałby mi tyle zapłacić? Studenciaka można wziąć i też zrobi, byle jak, ale zrobi a liczy się efekt końcowy
@CalibraTeam: przecież nie dostaniesz tych pieniędzy za darmo, może dla nich osoba z twoimi umiejętnościami jest tyle warta. Nie uważam żeby to była podpucha, teraz rekruterzy czasem piszą na linkedinie z ofertami pracy, w ten sposób szukają pracowników. Możliwe, że teraz zarabiasz za mało. Jak nie chcesz to nie musisz skorzystać z tej oferty.