Wpis z mikrobloga

  • 0
@niegwynebleid: tzn ja biorę specjalistę, po prostu wymienione przeze mnie rzeczy są sprzedawane "dodatkowo" obok usługi weryfikacji lokalu przez inżyniera. dlatego zastanawiam się, czy aż tak potrzebuję fotek rysy na parapecie.
@noorey: dom / mieszkanie kosztuje kilkaset tysięcy, pomoc w odbiorze parę stówek. Warto.

Chociaż ja nie brałem bo i tak nie miałem czasu na poprawki dewelopera i też jest dobrze. Ale gdybym miał czas to bym brał na bank
  • 1
@borjaki: nie pytam o branie specjalisty, tylko o dokupienie 3 dodatkowych funkcjonalności jak poniżej...

Raport zdjęciowy usterek


Raport uzupełniający oficjalny protokół odbioru z fotografiami usterek i ich lokalizacją na rzutach - bardzo pomocny przy weryfikacji poprawek.


Badanie termowizyjne


Profesjonalne badanie wykrywające poważne problemy związane z izolacją, zaciekami, zawilgoceniami oraz korozją biologiczną.


Badanie laserem krzyżowym


Badanie pozwalające wykryć nawet najmniejsze odchyłki płaszczyzn (ścian, sufitu czy posadzki) z dokładnością do 0.4mm - pomiary
@noorey: Termowizja ma bardzo duży sens, zwłaszcza gdy odbiory są zimą. Jak w protokole wyjdzie nieszczelne okno albo mostek cieplny to będziesz wdzięczna.

Laser krzyżowy też koniecznie do płaszczyzn na ścianach.

Dokumentacja zdjęciowa? Super.

Ja bym brał full pakiet, zawsze to zewnętrzny ekspert i podkładka przy jakimkolwiek sporze z deweloperem, czy to zwykłym czy sądowym.
  • 1
@PfefferWerfer: dzięki :) no właśnie odbiór będzie teraz, a doczytałam dzięki mirkowi wyżej, że latem użycie tego badania ma średni sens. generalnie widzę sprzeczne opinie. ale ponieważ jestem babą, to już to wzięłam. dzięki!
@noorey: hejka, ja wzięłam bez badania termo, zrobiłam to jeszcze przed odbiorem bo lokal już był gotowy i przed odbiorem tech. wysłałam raport kierownikowi budowy i na odbiór wszystko było poprawione, u mnie wyszły głównie jakieś zabrudzenia i zadrapania ale cieszę się bo wiedziałam co kupuję. Inżynier wskazał rzeczy, których sama nie dostrzegłabym pewnie, bo ja też baba i mała wiedza o budowlance a nie będę się doktoryzować ze wszystkiego :D
@noorey: polecam weryfikować lokal na wszystkie możliwe sposoby, ale nie zdziw sie jak deweloper nie bedzie chcial uznac Twoich roszczeń, tzn. czesto są zapisy w umowach, że odbiór lokalu tylko przy naturalnym świetle, albo weryfikacja "nieuzbrojonym okiem", rysy musza być widoczne z conajmniej takiej i takiej odległości
  • 2
@mefka: nie wiedziałam, że można zrobić takie pre-odbiór :D fajnie! ja baba totalna, bo nawet na to nie wpadłam. generalnie temat ogarniam tak 2/10, ale jakoś może dociągnę :D
@PfefferWerfer dam znać, ale deweloper ma bardzo dobre opinie na pewny lokal i tak w ogóle. z tego co czytałam na grupie sąsiedzkiej z poprawkami naprawdę nie ma dramatu, więc bądźmy dobrej myśli!
@m4rcus przeczytałam moją umowę tylko raz i z dużym