Wpis z mikrobloga

@billuscher Pierwszy raz w Polsce? No chyba nie. Od lat jakieś kursy oparte na GV robił u nas Paweł Byczuk. Z tym że ten kurs i to co robił Byczuk to nie oryginalny Gateway bo on trwa 5 dni.
Poza tym wobec takiego ogromu wiedzy w sieci (lub książek które są chyba najtańszym źródłem rzetelnej wiedzy) nie wiem czy jest sens płacić za takie drogie kursy. No chyba że ktoś ma dużo $ ale to już inna bajka.
Ostatnio testuje jak AI odpowiada na tematy związane z LD, OBE i buddyzmem i muszę przyznać że odpowiada świetnie. Taki przykład:

There are several techniques that can help you achieve the state of "mind awake body asleep". One of them is the mantra technique. This involves repeating a word or phrase like "mind awake, body asleep" over and over while focusing on your breath. The goal is to hold onto awareness as you enter the dream state¹.
  • Odpowiedz
@billuscher Albo:

Lucid dreaming is a type of dream in which the dreamer becomes aware that they are dreaming while dreaming. During a lucid dream, the dreamer may gain some amount of control over the dream characters, narrative, or environment ¹. Lucid dreams are most common during rapid eye movement (REM) sleep, a period of very deep sleep marked by eye motion, faster breathing, and more brain activity ². Is there anything else you would like to know about lucid dreaming?

Source: Conversation with Bing, 5/18/2023
(1) Lucid dream - Wikipedia.
  • Odpowiedz
  • 2
@Dreampilot: To na pewno nie jest całe bo ma tylko 2 Focusy 10 i 12 czyli to tylko dwie Fale I i II z V całych pewnie reszta (15 - 27) jest na tym kursie zaawansowanym, w kursie online TMI. Poza tym jak mówisz, po co kursy jak wszystko jest w książkach i w netcie np w naszym kompediumld.wordpress.com (bezwstydna reklama hehe)
  • Odpowiedz
  • 1
@dan-kamynski: Żeby zostać instruktorem musisz najpierw skończyć stacjonarnie kurs Otwarcia Bramy i przynajmniej jeden z kursów dodatkowych, to się chyba najbardziej opłaca obywatelom Virginii sam chciałem pojechać na kurs Otwarcia Wrót ale to koszt dolecenia do USA, samego programu, powrotu taniej można chyba kupić nagrania Gateway Experience które są odpowiednikami Gateway Voyage - że nie ma instruktorów z którymi można by omówić pewne kwestie + sądzę że jakoś deprywacja w
  • Odpowiedz
@dan-kamynski To mi wygląda bardziej na taki nieautoryzowany kurs. Być instruktorem w TMI to tak jakby być ich pracownikiem i tak jak pisze @billuscher trzeba być bezpośrednio szkolnym w Wirginii. Bycie członkiem professional division tak jak ta pani czy Paweł Byczuk a bycie instruktorem to chyba nie to samo.
  • Odpowiedz