Wpis z mikrobloga

@brass: To chyba dobrze, że to jest oczojebne bo wiesz za co się złapać w sklepie bo te produkty mają zawsze mało tłuszczy i brak dodatkowego cukru

pudding ma 10g białka/100g, trochę mniej niż serek wiejski


A suchy twaróg ma jeszcze więcej białka i co z tego? Ile można jeść serek wiejski? Bo ja po dwóch latach mam dość i stosuje teraz zamiennie do śniadania takie właśnie produkty
@Kiedys_Mialem_Fejm: No niekoniecznie tak jest, moja kobieta czasami podobne kupuje i z tego co widzę to może i jest tam z 10/100 białka, ale za to tyle samo cukru plus trochę tłuszczu XD
Jednymi z niewielu co naprawdę są dobre pod względem ilości białka względem reszty i przy okazji dość niedrogie są lidlowe serki typu uber fit protein w takich prostokątnych opakowaniach
@brass: Dokładnie tak samo. Ja sam ćwiczę regularnie na siłce, dbam o siebie i zdrowie, ale trzeba być niezłym jeleniem aby kupować te wszystkie Fit, protein itp. produkty. Zawsze walą chemią, są 100x gorsze od zwykłych odpowiedników i do tego zawsz 2x droższe. Wolę zjeść normalny pudding a później zrobić sobie kurczaka z warzywami. Makro będzie takie samo a przyjemność nieporównywalnie większa. To samo z tymi batonikami itd.