Wpis z mikrobloga

@enteropeptydaza: ja nie polecam tego. Jakby jeść cukier w cukrze, posypany cukrem z domieszka cukru. Chyba nie jadłem nigdy w zyciu tak słodkiej rzeczy w dodatku mega zaklejającej twarz. Kiedyś były w żabce żele z tajgera(tego energetyka), ale nie wiem czy jeszcze istnieją
Tigermass - @enteropeptydaza: ja nie polecam tego. Jakby jeść cukier w cukrze, posypa...

źródło: IMG_7228

Pobierz
  • Odpowiedz
@enteropeptydaza: GU, w szczególności o smaku Birthday Cake są bardzo smaczne i dobrze wchodzą. Jak biegasz krótsze dystanse i nie potrzebujesz 20 żeli na jeden bieg, to polecam Enervit w wersji izotonicznej. Gorzka cytryna, zielone jabłko są spoko i prawie nie są słodkie. Taki kisielek, tylko dużo ważą.
Są też enervity z kofeiną, chyba o smaku czarnej wiśni. Duże opakowanie, ale też rzadkie i dobrze wchodzą.
Nie polecam żeli Powerbar. Pękają
  • Odpowiedz
@enteropeptydaza: ja używam High5, dobrze mi wchodzą, nawet jak na ultra wciskam w siebie 15 czy 20 sztuk ( ͡° ͜ʖ ͡°) Są w wariantach z kofenią lub bez. Aktualnie najlepszy deal na nie jest w sklepie bike24.com.

Podpisuję się pod tym co napisał @Tigermass, tamte są ochydne.
  • Odpowiedz
@enteropeptydaza: @aukolb SiS niby tak, ale kupiłem kiedyś taki mix smaków, to powiem Wam, że o ile jeszcze na rower OK, bo siedziałem, to przy bieganiu miałem gwarancję leśnych przygód ( ͡º ͜ʖ͡º) . A więc jak masz dużo czasu to próbuj różne, Twoje jelita dadzą szybką odpowiedź :D
  • Odpowiedz
@maciup88: no wiadomo zależy od organizmu, ja przy sisach nigdy nie miałem problemów, wchodzą elegancko. Minus taki, że są izotoniczne więc trzeba ich więcej wziąć niż normalnych.
  • Odpowiedz
@enteropeptydaza: ja korzystam z SiS, cherry i lime sa ok, orange nie jest ok. Nie trzeba ich popijac, jest tez wersja z kofeina (to trzeba by osobno przetestowac, bo sama kofeina roznie na roznych dziala).
  • Odpowiedz
@enteropeptydaza: Żele bez popijania będą miały mniej cukrów w porcji więc będziesz musiała ich wziąć więcej - będą miały większą objętość i wagę. Bardziej skoncentrowane żele będziesz musiała popijać wodą.
Jeśli podczas biegu planujesz spożyć ich więcej to wybieraj te z które oprócz glukozy mają fruktozę - umożliwi to przyjęcie większej ilość węglowodanów krótszym czasie.
Trenowanie przyjmowania żeli podczas treningu odbędzie się kosztem adaptacji metabolicznych mających na celu zwiększenie udziału pozyskiwania
  • Odpowiedz
@randall: No ja właśnie na maratonie to dostałem, na szczęście nie wziąłem na bieg tylko zostawiłem i później spróbowałem. Jakbym to poczuł na 30km to bym chyba zwymiotował xD
  • Odpowiedz