Wpis z mikrobloga

Hej Mirki. Jedna sprawa od wczoraj nie daje mi spokoju. Czy świat zwariował, czy to ja jestem mentalnym biedakiem.
Do rzeczy. Sprawa prosta. Chcę w ogrodzie postawić pergole żeby można było sobie pochillowac i odpocząć. Pomyślałem że w sumie biedy nie klepie i zapytam ile taka pergola (mniej więcej jak na zdjęciu, a w zasadzie to prawie identyczna tyle że mniejsza)mialaby kosztować. Mam fajnie przygotowany taras z kostki o wymiarach 4x4m. Wybrałem firmę z okolic 3miasta która robi takie rzeczy. Napisałem do nich i przysłali ofertę w ciągu +/- godziny.
Patrzę no #!$%@? wypas, na grubasie wszystko. W sensie dalej to jest 8 profili aluminiowych do kupy, ale żaluzje na dachu, i dwuch ścianach, pozostałe dwie sciany szyby, oświetlenie led (bogactwo i energooszczędność w jednym!)
No ale patrzę na cenę i już sam nie wiem czy to ja jestem zgredem czy może iflacja już #!$%@?ła w okolice Proximy Centauri.
Za postawienie pergoli na mojej działce, na moimi tarasie zaproponowali... 155k zł. 16m2 przypomnę. Prawie 10k za metr. Napisałem do chłopa grzecznie że cena jest odklejona i że się jeszcze zastanowię i jak coś to będę się kontaktował. Odpisał że może zaproponować "żaluzje w standardowym kolorze" i wyszło 135k ( _)
No i co wy o tym myślicie? Czy 155 000zl. Za pergole 16m2 to dobry deal czy raczej po #!$%@??
#ogrod #budownictwo #budujzwykopem
MightyUser - Hej Mirki. Jedna sprawa od wczoraj nie daje mi spokoju. Czy świat zwario...

źródło: temp_file.png2194240179731242201

Pobierz

Jak myślicie??

  • Brać i się nie zastanawiać 13.4% (1076)
  • Lepiej zbudować szałas z patyków 86.6% (6951)

Oddanych głosów: 8027

  • 199
@MightyUser: Jak to zwykle bywa, cwane polaczki chcą robić interes na wszystkim co się da. Teraz jest moda na robienie interesów na INFLACJI. Każdy się dorwał do tej inflacji, że chcę przebijać ją o 50-100% tłumacząc, że ,,no przecież wiesz pan, rozumiesz, inflację mamy". I tak każdy winduje bez rozumu i nakręca tę spiralę. Polskie tępe robactwo samo sobie gałąź piłuje, na której siedzi.
Co do ceny... 155k #!$%@?... 55k to
@MightyUser: A od góry tylko najeżdża roleta materiałowa? To też w jest drogie jak cholera, już podczas covidu. Tak w ogóle całość jest jakoś uszczelniona, żebyś np, jesienią, zimą mógł posiedzieć w słoneczny dzień jakby się nagrzało+ jakiś grzejnik? Czy zero jakiejkolwiek izolacji i tylko na lato. Bo jak tylko na lato, to ja bym zamówiłem z chin jak jakiś Mireczek tu podesłał.
@MightyUser: Mieszkasz może w okolicy specjalnej strefy ekonomicznej? Jak tak to masz odpowiedź. Firmy z zagranicznym kapitałem maja koszty produkcji w złotówkach a rozliczają się w dolarach. 150k to 36k$. Programista w USA zarabia 8000$ msc czyli 4.5 wypłaty i masz taką szklarnie. To daje pewny obraz różnic ekonomii w Polsce a w stanach. Polskie firmy zauważyły to i windują cenne a takie korpo nie liczy się za bardzo z cena.
@MightyUser: C

na moimi tarasie zaproponowali... 155k zł. 16m2 przypomnę.


Co? ja to pierwsze co bym pomyślał chcą coś takiego mieć to aby samemu sobie zbudować a nie żeby ktoś mi zrobił. relatywnie prosta robota i nie ma wielu materiałów, no i satysfakcja.
Czytając Twój post myślałem że krzyknął z 18 tysięcy bo taka cena to już zgoła absurd, 155K buahaha.
@MightyUser wybrałeś projekt z górnej półki na topowych materiałach to się nie dziw że trzeba tyle zabulić. zmontują to specjaliści i dadzą gwarancję a nie pan stasio który jak coś #!$%@? to zniknie z zaliczka.

popatrz na tańsze rozwiązania na pewno znajdziesz. profile alu, szyby dadzą cieńsze, mechanizm przesuwny jakiś od chińczyka zlepione na ślinę i kupisz z 20k.

Bentley i panda mają tyle samo kół i dach, ale dzieli je przepaść