Wpis z mikrobloga

Hej Mirki. Jedna sprawa od wczoraj nie daje mi spokoju. Czy świat zwariował, czy to ja jestem mentalnym biedakiem.
Do rzeczy. Sprawa prosta. Chcę w ogrodzie postawić pergole żeby można było sobie pochillowac i odpocząć. Pomyślałem że w sumie biedy nie klepie i zapytam ile taka pergola (mniej więcej jak na zdjęciu, a w zasadzie to prawie identyczna tyle że mniejsza)mialaby kosztować. Mam fajnie przygotowany taras z kostki o wymiarach 4x4m. Wybrałem firmę z okolic 3miasta która robi takie rzeczy. Napisałem do nich i przysłali ofertę w ciągu +/- godziny.
Patrzę no #!$%@? wypas, na grubasie wszystko. W sensie dalej to jest 8 profili aluminiowych do kupy, ale żaluzje na dachu, i dwuch ścianach, pozostałe dwie sciany szyby, oświetlenie led (bogactwo i energooszczędność w jednym!)
No ale patrzę na cenę i już sam nie wiem czy to ja jestem zgredem czy może iflacja już #!$%@?ła w okolice Proximy Centauri.
Za postawienie pergoli na mojej działce, na moimi tarasie zaproponowali... 155k zł. 16m2 przypomnę. Prawie 10k za metr. Napisałem do chłopa grzecznie że cena jest odklejona i że się jeszcze zastanowię i jak coś to będę się kontaktował. Odpisał że może zaproponować "żaluzje w standardowym kolorze" i wyszło 135k ( _)
No i co wy o tym myślicie? Czy 155 000zl. Za pergole 16m2 to dobry deal czy raczej po #!$%@??
#ogrod #budownictwo #budujzwykopem
MightyUser - Hej Mirki. Jedna sprawa od wczoraj nie daje mi spokoju. Czy świat zwario...

źródło: temp_file.png2194240179731242201

Pobierz

Jak myślicie??

  • Brać i się nie zastanawiać 13.4% (1076)
  • Lepiej zbudować szałas z patyków 86.6% (6951)

Oddanych głosów: 8027

  • 199
150k za nowy samochod na wypasie? Gdzie? Biore od reki. Wiesz ze mamy 2023 rok, a nie 2010?


@Proogramista: to zależy dla kogo co jest na wypasie, dla jednego suzuki vitara, którego normalnie ogarniesz za tyle z salonu, dla innego Mercedes-AMG G 63 który pewnie stoi już bliżej bańki
@MightyUser ale podaj nazwe firmy, bo tak po prostu to je bajt, a wykopki lykaja,

ja 2 lata temu chcialem zeby mi hydraulik pociagnal wode do ogrodu, to za 25 m rury + jedno wiercenie zawolal 85 k sadzisz ze droga $, dodam ze material po mojej stronie on tylko mial robocizne , nawet narzedzia mu chcialem dac
@MightyUser jak coś pisz PW mogę Ci się dowiedzieć jakie są realne uczciwe ceny, wyjaśnić wszystko itd. Ale pergole 6x4 ze wszystkim to koszt raczej bliżej 50k-60k ale 4x4 to mniej. Dużo zależy od bajerów jak jakieś refleksole na każdej ściane, albo drewniane ścianki orzesówne, ogrzewanie, ledy, czujniki pogody itd. Ale bez jaj 155 k to za 2 pergole 6x4 chyba :D Ja też trochę cen już nie znam altualnych mogę dopytać
@MightyUser: z doświadczenia z takim gownem są same problemy, zbuduj po bożemu zabudowany taras z dachem, czy altanę, czy co tam chcesz

Koniecznie musi być ściana od zachodu, z innych stron wedle uznania i umiłowania wiatru.
Czy 155 000zl. Za pergole 16m2 to dobry deal czy raczej po #!$%@??


@MightyUser: Jak dociągniesz do niej jeszcze wodę i internet, i stoi blisko centrum, to w 3 lata się zwróci na wynajmie okazjonalnym lub dla studentów ;)
@MightyUser: drogie moga byc te szyby, profile. Ale generalnie, to chca cie przycuac na jakies 100 kawałków ( ͡º ͜ʖ͡º) ale jako, ze jestes z Trójmiasta, to mi cie nie zal w ogole. Pozdro i z fartem ( ͡º ͜ʖ͡º)
@MightyUser Niechce mi się już czytać tych pierdół. Nie pracuje w tej branży od 6 lat +, ale już wtedy pergola z Markiluxa 4x4 kosztowała ok 50-60k. a dodając wszelki pierdoły typu markizolety, refleksole i inne pierdoły to drugie tyle. Wszystko na silnikach somfy, malowane proszkowo itd. Nic dziwnego że cena taka, a te marketowe to cięka blacha w porównaniu do profili 3 mm z alu. Jak się montowało to wszystko w
@MightyUser: To pewnie produkt premium, ale faktycznie cena wydaje się być zbyt wysoka jak za coś, co będzie ci służyć przez circa 5 miesięcy w roku.
Możesz poczytać jak postawić drewniany szkielet, kupić drewno, odpowiednie elektronarzędzia, mnóstwo żelastwa z bricomana i z pomocą szwagra samemu coś postawić, a później obić to czym ci się tylko zapragnie. Zamkniesz się w 20k wliczając już wszystkie pomysły żony na dekorację. Warto żonę zaangażować w