Wpis z mikrobloga

Hej Mirki. Jedna sprawa od wczoraj nie daje mi spokoju. Czy świat zwariował, czy to ja jestem mentalnym biedakiem.
Do rzeczy. Sprawa prosta. Chcę w ogrodzie postawić pergole żeby można było sobie pochillowac i odpocząć. Pomyślałem że w sumie biedy nie klepie i zapytam ile taka pergola (mniej więcej jak na zdjęciu, a w zasadzie to prawie identyczna tyle że mniejsza)mialaby kosztować. Mam fajnie przygotowany taras z kostki o wymiarach 4x4m. Wybrałem firmę z okolic 3miasta która robi takie rzeczy. Napisałem do nich i przysłali ofertę w ciągu +/- godziny.
Patrzę no #!$%@? wypas, na grubasie wszystko. W sensie dalej to jest 8 profili aluminiowych do kupy, ale żaluzje na dachu, i dwuch ścianach, pozostałe dwie sciany szyby, oświetlenie led (bogactwo i energooszczędność w jednym!)
No ale patrzę na cenę i już sam nie wiem czy to ja jestem zgredem czy może iflacja już #!$%@?ła w okolice Proximy Centauri.
Za postawienie pergoli na mojej działce, na moimi tarasie zaproponowali... 155k zł. 16m2 przypomnę. Prawie 10k za metr. Napisałem do chłopa grzecznie że cena jest odklejona i że się jeszcze zastanowię i jak coś to będę się kontaktował. Odpisał że może zaproponować "żaluzje w standardowym kolorze" i wyszło 135k ( _)
No i co wy o tym myślicie? Czy 155 000zl. Za pergole 16m2 to dobry deal czy raczej po #!$%@??
#ogrod #budownictwo #budujzwykopem
MightyUser - Hej Mirki. Jedna sprawa od wczoraj nie daje mi spokoju. Czy świat zwario...

źródło: temp_file.png2194240179731242201

Pobierz

Jak myślicie??

  • Brać i się nie zastanawiać 13.4% (1076)
  • Lepiej zbudować szałas z patyków 86.6% (6949)

Oddanych głosów: 8025

  • 199
@MightyUser: sam ostatnio się przekonałem, za markizę 4x3 metry bez kasety do chowania i bez elektryki jeden gość mi napisał 5500 a drugi 4600 XD kawałek brezentu z metalem LOL
Kupiłem taką markizę sobie sam za 1200.
I najlepsze, za montaż (6 szpilek na kotwie chemicznej) wołają sobie tyle ile kosztuje markiza XD
Trochę się na tym znam, tylko akurat zdrowie mi nie pozwala na montaż, ale myślę, że zrobię to
@MightyUser:

Na początek warto zaznaczyć, że Mirki to spoko ziomki, ale tu panuje kult umowy o prace i wyceniania wszystkiego na „chłopski rozum”.

Pytanie tej społeczności o zdanie na temat wykonania czegoś, z czym w większości spotkają się co najwyżej w pizzerii, w cenie, której nie umieją sobie nawet wyobrazić a wszystko przeliczają na samochody, może jedynie pomóc wpaść wpisowi do gorących. Ale #!$%@? się dowiesz. Sprawdziłam - na naście pierwszych
@MightyUser: Budowlancow ostro popierdoIilo z cenami. W ogole tych od wykonczeniowki alkoholikow co bez piwa nie poloza prosto plytek bo tak im sie rece trzesa zwlaszca. Jak oni sie cenili okolo 16k zlotych za miesiac remontu do niedawna to byl kosmos. Wiesz co jest najgorsze? Ze sa ludzie i to wielu ktorzy im takie pieniadze placili. I to oni sa skonczonymi debilami.
@MightyUser: Ja w 2021 płaciłem 50k z montażem. Na tarasie, bardziej w kwadrat, dwie strony z roletami, głośniki bluetooth, wersja bez dogrzewnic. Przesadzili z ceną, napisz mi prywatnie wiadomość dam ci namiar na firmę, zadzwonisz i ci wycenią. Super solidnie.
@MightyUser Odezwij się do firmy produkującej kontenery budowlane albo coś takiego... wyjdzie cię to max 30k. jak chcesz to mogę dać Ci kontakt do firmy, która działa w tej branży. firma z okolic Warszawy, ale wiem że kontenery biurowe kosztują u nich o wiele mniej, niż to a z takiego kontenera można zrobić fajną konstrukcję.
@matess: pergola jest w drodze ,spakowana i wysłana. Mogę pochwalić się zdjęciami z produkcji ,testowania ,pakowania etc. Kontakt ze sprzedawca naprawdę super. Pierwszy raz zamawiałem coś takich gabarytów z Chin ,było trzeba pare rzeczy zrobić ale ostatecznie wyszło dobrze
@MightyUser ja za swoją pergole 4x4 dałem ok 1.3k, wygląda jak aluminiowa choć ze stali, wsumie obecnie wziąłbym inny model 4x3 ale może za rok zmienię. wchodz na ogrodosfere i sobie wybierz, a jak chcesz aluminiowa to tam są takie za 6-8k, z roleta rzymska 8-10k