Wpis z mikrobloga

@tomek860827: Elegancki piecyk w dobrej cenie (dobija spokojnie do 400^C nie kosztując więcej niż 4 stówki). Jedyna beka to z cebulaków wychowanych na farmerskiej z sosem czosnkowym oraz 'apetito' odgrzewanej w piekarniku i polanej keczupem co dają rady jak powinno się piec i narzekają, że źle wygląda. Barany nawet nie wiedzą, że jakby zamówili normalną pizzę w Włoszech, to właśnie coś takiego im przyniosą xD
positivementalattitude - @tomek860827: Elegancki piecyk w dobrej cenie (dobija spokoj...

źródło: nepo

Pobierz
rozumiem ze ludzie to robia dla siebie i #!$%@? mi do tego. Ale nue rozumiem po #!$%@? budowac jakis piec do pizzy na ogrodzie, wogole jakis super-wypas go odpuerdolic i piec w tym picce mize z 5-10 razy w roku.


@HANTEK2: 5-10 razy to my czasem w rodzinie robimy pizzę w jeden weekend, a nawet pieca nie mam.
@tomek860827: Gratulacje! Zajebista picka i zajebisty piec. Nie przejmuj się napinaczem, mędrkuje niczym pizzaiolo z 50 letnim doświadczeniem, a chłop się sam zaorał zdjęciem swojego "wypieku".
Zainspirowałeś mnie do spróbowania wybudowania podobnej konstrukcji. Podeślesz więcej fotek? :)
Edit: XD byłem tak pochłonięty czytaniem tej gównoburzy, że nie zauważyłem fotek. Prośba nieaktualna :)
@HANTEK2: a nie wpadłeś na to, że może takiej pizzy jak sam zrobi, nie da się kupić, a już na pewno nie w jego okolicy, a jak już kupi, to za jedną wyjdzie 100 PLN, czyli w ciągu roku wyda 500 PLN?
@tomek860827: No a ta cegła szamotowa, piszesz, że jest zbrojona, nie wiedziałem, że coś takiego występuje w wersji zbrojonej. Tzn. teraz widzę, że istnieją płyty szamotowe zbrojone, ale raczej o większych rozmiarach niż cegła taka jaką ty użyłeś, zaś cegły są bez zbrojenia. Skąd to wziąłeś i dlaczego takiej użyłeś? Zwykła nie mogłaby być?